اعزام حجاج ایرانی به مکه منوط به اعلام نظر شورای عالی امنیت ملی ایران

© AP Photo / Khalid Mohammedدر نتیجه تراکم جمعیت در صحرای منا در مکه 220 زائر کشته شدند
در نتیجه تراکم جمعیت در صحرای منا در مکه 220 زائر کشته شدند - اسپوتنیک ایران
اشتراک
حجت‌الاسلام احمد سالک نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ایران برگزاری حج امسال از سوی ایرانیان را منوط به ابراز نظر مجدد شورای عالی امنیت ملی ایران دانست و گفت: نمایندگان این شورا به عربستان رفته و موضوع حج را بررسی کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، نائب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به الزام بازنگری در توافقات صورت گرفته با عربستان درباره اعزام حجاج به عربستان سعودی گفت: تاکنون کمیسیون جلساتی با نماینده مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت و رئیس این سازمان داشته و موضاعات مرتبط با حج را بررسی کرده است.
وی ادامه داد: در جلساتی که با مسئولان حج داشته‌ایم همواره بر مسئله امنیت حجاج تاکید داشته‌ایم که در همین زمینه مسئولان سازمان حج و زیارت توضیحاتی ارائه کرده‌اند.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه عربستان خواسته‌های ایران برای اعزام حجاج به سرزمین وحی پذیرفته، افزود: البته مذاکرات با طرف عربستانی از زمانی شکل گرفت که موضوع در شورای عالی امنیت ملی مطرح و موافقت‌های لازم انجام گرفت.
سالک به تغییرات صورت گرفته در راس حاکمیتی عربستان اشاره کرد و گفت: مسئولان سازمان حج و زیارت معتقدند تعهدات نهادهای زیرمجموعه حاکمیتی عربستان منافاتی با تغییرات حاکمیتی ندارد، اما درباره این موضوع جدید باید شورای عالی امنیت ملی نظر دهد.
وی برگزاری حج امسال را منوط به ابراز نظر مجدد شورای عالی امنیت ملی دانست و گفت: مسئولان شورای عالی امنیت ملی به عربستان سفر کرده و موضوع حج را بررسی کرده‌اند و اکنون باید در این زمینه اظهارنظر کنند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала