شرط پخش دعای ربنای شجریان در ایران اعلام شد

© Flickr / Masih Azarakhshشرط پخش دعای ربنای شجریان در ایران اعلام شد
شرط پخش دعای ربنای شجریان در ایران اعلام شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون صدا سیمای ایران گفت، منعی برای پخش دعای ربنای محمدرضا شجریان وجود ندارد. اگر از سوی ایشان احترام به انقلاب، احترام به آزادی،‌ امنیت و حاکمیت ابراز شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، معاون صدا سیمای ایران در پاسخ به سوال علت عدم پخش دعای ربنای شجریان گفت: پخش نشدن این دعا از صداوسیما منعی بوده که خودشان باعث آن شده است. اگر از سوی ایشان احترام به انقلاب، احترام به آزادی،‌ امنیت و حاکمیت ابراز شود، هیچ منعی برای پخش این دعا وجود ندارد.

این مقام صدا و سیما در ایران در ادامه افزود: "بارها گفته‌ام ایشان به دلیل شرکت در جریان فتنه ۸۸ اشتباهات فاحشی انجام دادند که واقعا پیشنهاد ما به هنرمندان این است که در مسائلی که امنیت کشورشان را به خطر می‌اندازد و می‌تواند خیانت در کشور را ایجاد کند، نباید حضور پیدا کنند؛ چراکه هنرمند آدم سیاسی نیست".

معاون سیما متذکر شد: "هنرمندان باید قدردان انقلابی که در این کشور ایجاد شده، باشند. نمی‌توان حاکمیت را زیر سوال برد و به گونه‌ای صحبت کرد که به حاکمیت لطمه بخورد. بر این اساس ممکن است ناشی‌گری‌هایی از سوی برخی افراد مطرح شود که حاکمیت می‌تواند این ناشی‌گری‌ها را ببخشد. اگر این مسیر درست طی شود ما هیچ مشکلی برای پخش ربنا نداری".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала