ترامپ به خاطر حمله به سوریه در دادگاه جوابگو خواهد بود

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy / Последствия ракетного удара США по авиабазе "Шайрат" в Сирии
Последствия ракетного удара США по авиабазе Шайрат в Сирии - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدافعان حقوق بشر در آمریکا در رابطه با حمله 7 آوریل به سوریه از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور به دادگاه شکایت کردند.

به گزارش اسپوتنیک، به عقیده مقامات گروه موسوم به " از دموکراسی دفاع کن! " ترامپ برای حمله موشکی به سوریه از اساس های قانونی از جمله مجوز کنگره ، تصمیم شورای امنیت سازمان ملل متحد و ضرورت دفاع از کشور برخوردار نبوده است.
جاستین فلورنس، یکی از رهبران گروه فوق الذکر می گوید: "ممکن است برخی از کشورها هنگام آغاز درگیری توسط رهبر خود بدون ارائه دلایل قانونی تحمل کنند اما ما نباید چنین رفتار کنیم".
ترامپ به عنوان فرمانده کل قوا در توضیح دلایل حمله به سوریه اعلام کرده بود که می خواست از "ادامه استفاده مقامات سوریه از سلاح شیمیایی جلوگیری کند".
معارضان سوری روز 4 آوریل اعلام کردند در نتیجه حمله شیمیایی در شهر خان شیخون استان ادلب سوریه که گویا توسط نیروهای دولتی انجام شده 80 نفر کشته و 200 نفر زخمی شده اند اما دمشق این ادعا را رد کرد. آمریکا بدون واگذاری شواهد حاکی از مقصر بودن ارتش سوریه، بامداد 7 آوریل به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه حمله موشکی انجام داد.
گروه موسوم به " از دموکراسی دفاع کن! " یک سازمان غیر دولتی و غیر انتفاعی است که هدف خود را مبارزه برای رعایت قوانیت از سوی رئیس جمهور و دولت آمریکا می داند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала