نور خورشید، رنگ مو را تغییر می دهد

© Photo / VK account of Dasha Gubanovaنور خورشید، رنگ مو را تغییر می دهد
نور خورشید، رنگ مو را تغییر می دهد - اسپوتنیک ایران
Telegram
متخصصین پوست و مو به این نتیجه رسیده اند که گرمای خورشید و اشعه یو وی به موها آسیب می رساند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از زی نیوز، کارشناسان معتقدند که موها در تابستان به علت تعریق بیش از حد و گرد و غبار آسیب می‌بینند.
نتایج مطالعات جدید نشان می دهد که این گرمای خورشید و اشعه UV است که به مو آسیب می‌رساند و حتی منجر به تغییر رنگ آن نیز می‌شود.
متخصصین پوست و مو بیان داشتند: تعریق بیش از حد مو خوب نیست و منجر به چسبندگی و جذب گرد و غبار و آلودگی هوا می‌شود. بنابراین، موها در تابستان نیاز به مراقبت بیشتری دارند.
بهترین روش‌های جلوگیری از آسیب مو در تابستان در زیر آمده است:

شستن مو

رطوبت، گرما، گرد و غبار و عرق منجر به آسیب رساندن به مو و پوست سر و عفونت‌های باکتریایی و قارچی می‌شود. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سر، باید موهای خود بشوییم.

چرب کردن مو

شست‌وشوی بیش از حد منجر به از بین رفتن رطوبت می‌شود، پس باید سر خود را چرب کنید، البته به مقدار کم و با روغن‌های مناسب سر.

پوشاندن سر در نور خورشید

قرار گرفتن مستقیم مو در نورخورشید و اشعه UVبه مو آسیب می‌رساند. برای جلوگیری از آسیب مو در معرض نورخورشید از کلاه، روسری و یا هر پوششی استفاده کنید.

عدم استفاده از سشوار و اتوی مو

استفاده از سشوار و همچنین اتوی مو به فولیکول‌های مو آسیب می‌رسانند.

استفاده از کلاه در شنا

همیشه در هنگام شنا موهای خود را با کلاه بپوشانید تا از مواد شیمیایی استخر مانند کلر دور بمانند. علاوه بر این، بعد از استخر بلافاصله موهای خود را شست‌وشو دهید.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала