سرمربی رئال مادرید خواهان جلوگیری از پیروزی مارین لوپن در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

© Flickr / power axleسرمربی رئال مادرید خواهان جلوگیری از پیروزی مارین لوپن در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
سرمربی رئال مادرید خواهان جلوگیری از پیروزی مارین لوپن در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه - اسپوتنیک ایران
Telegram
زین الدین زیدان، ستاره فرانسوی فوتبال جهان روز جمعه در یک کنفرانس خبری از مردم کشورش خواست که مانع پیروزی مارین لوپن، نامزد راست افراطی حزب جبهه ملی فرانسه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، خبرگزاری فرانسه نوشت: زیدان، سرمربی رئال مادرید در کنفرانس خبری پیش از بازی فردای تیمش با والنسیا در پاسخ به پرسشی در زمینه انتخابات ریاست جمهوری کشورش گفت: «پیام من مانند سال 2002 میلادی است. ایده های من کاملا به ایده های جبهه ملی متفاوت است. بنابراین باید با تمام تلاش جلوی آنها را گرفت. افراطی گری هرگز خوب نیست.»
این اسطوره فوتبال فرانسه در سال 2002 میلادی هم در پیامی مشابه خواستار جلوگیری از به قدرت رسیدن پدر مارین لوپن، ژان ماری لوپن، بنیانگذار جبهه ملی شد. او در آن سال، ارزشهایی حزب آقای لوپن را در تناقض با ارزشهای فرانسه دانست و با حضور در کنار چهره های سرشناس سینما و موسیقی کشورش، مانند ژرار دوپاردیو و ژان ژاک گلدمن، خواهان جلوگیری از انتخاب نامزد حزب راست افراطی شد.
آقای لوپن در واکنش اظهار داشت که اعجوبه فوتبال کشورش گول خورده است و عده ای دارند از معروفیت او سوء استفاده می کنند. ژان ماری لوپن در انتخابات 15 سال پیش با پیشی گرفتن از لیونل ژوسپن، نامزد جناح چپ، به دور دوم انتخابات راه یافت. اما لوپن در دور دوم، مغلوب ژان شیراک، نامزد جناح راست شد.
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در 17 اردیبهشت ماه بین مارین لوپن و امانوئل ماکرون، نامزد جنبش میانه روی «به پیش» برگزار خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала