اردوغان رهبران کشورهای توسعه یافته غربی را به شترمرغ تشبیه کرد

© AP Photo / Yasin Bulbulاردوغان
اردوغان - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از بی تفاوتی غرب در قبال گرسنگان و قحطی زدگان در آفریقا، رهبران کشورهای توسعه یافته غربی را به شترمرغ تشبیه کرد.

به گزارش اسپوتنیک یه نقل از جام جم آنلاین، رجب طیب اردوغان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک امروز خود با همتای سومالیایی خود گفت: غرب تعهدات خود در قبال ۱۴ میلیون تن از مردم آفریقا که مشغول دست و پنجه نرم کردن با قحطی هستند را نادیده گرفته است.
بر اساس این گزارش، اردوغان همچنین بر ایستادگی کشورش به پای قحطی زدگان آفریقایی تاکید کرد و گفت: دستکم ۱۴ میلیون انسان که اغلب آنها زن و کودک هستند از فرط گرسنگی در آفریقا زجر می کشند.
وی همچنین کشورهای غربی را به بستن چشم خود به روی حقیقت متهم کرد و گفت: بسیاری از کشورهای پیشرفته غربی در مواجهه با چنین تراژدی انسانی مانند شترمرغ رفتار می کنند!
وی افزود: علیرغم آنهایی که چشم های کورشان را به روی مردمی که خود را در فقر و گرسنگی سر پا نگه می دارند، ما پای آنها خواهیم ایستاد. شما نمی توانید در خصوص صلح و ثبات در جهان صحبت کنید، زمانی که کودکان از فرط گرسنگی جان می دهند.
رئیس جمهوری سومالی نیز در این کنفرانس مطبوعاتی، با تقدیر از تلاش های ترکیه در راستای ساخت کشورش طی سالهای گذشته، ابراز امیدواری کرد که این حمایت های آنکارا از سومالی ادامه یابد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала