کره شمالی آماده پاسخگویی به آمریکا

© AFP 2022 / Ed Jones Ed Jonesکره شمالی آماده پاسخگویی به آمریکا
کره شمالی آماده پاسخگویی به آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
مقامات کره شمالی بر آمادگی این کشور برای مقابله با تهدیدات آمریکا تاکید کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه Rodong Sinmun، مقامات کره شمالی امروز شنبه تاکید کردند که برنامه اتمی پیونگ یانگ مصمم است تا به تهدیدات آمریکا با حملا پیشگیرانه و سایر روش ها پاسخ دهد.
مقام های کره شمالی افزودند: کره شمالی یک کشور صلح طلب و آرام است ولی مصمم است تا به تهدیدات آمریکا با حملات پیشگیرانه و سایر روش ها واکنش نشان دهد.
در این روزنامه آمده؛ آمریکا دیوانه شده. آنها فکر می کنند با استقرار بمب های استراتزیک و ناوهای هواپیمابر می توانند ما را بترسانند. ارتش و مردم کره شمالی هرگز از یک بلوف وحشت زده نمی شوند.
گروهی از مقام های وزارت خارجه کره شمالی با انتشار بیانیه ای که خبرگزاری رسمی این کشور آن را منتشر کرده، اعلام کردند: کره شمالی یک کشور سوسیالیستی آرام و صلح طلب است ولی از جنگ نمی هراسد و برای اجتناب از آن تلاش نمی کند… اگر آمریکا مایل به ادامه سیاست تقابل باشد، کره شمالی نیز تمایل زیادی دارد تا این مسیر را تا پایان ادامه دهد.
این بیانیه افزود: کره شمالی به جنگ هسته ای با حملات هسته ای پاسخ خواهد داد.
تنش ها در شبه جزیره کره پس از آن تشدید شده است که نگرانی ها نسبت به آزمایش هسته ای ششم کره شمالی یا شلیک موشک های بیشتر افزایش یافته و ترامپ تهدید کرده است که حاضر است بدون کمک چین، به صورت یکجانبه برای حل این مشکل اقدام کند.
پیش از گزارش شد که آمریکا یک گروه دریایی به فرماندهی ناو هواپیما بر "کارل وینسون" به سوی شبه جزیره کره روانه کرده است.
مایکل پنس معاون رئیس جمهور آمریکا نیز اعلام کرد که کشتی های نیروی دریایی طی پس از چند روز به دریای ژاپن وارد خواهند شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала