سامانه‌ تماما ایرانی "بازرسی خودروها" رونمایی شد

© Flickr / Blondinrikard Fröbergسامانه‌ تماما ایرانی "بازرسی خودروها" رونمایی شد
سامانه‌ تماما ایرانی بازرسی خودروها رونمایی شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
اولین سامانه‌ تماما ایرانی "بازرسی خودروها" که توسط نیروی زمینی سپاه و صاایران ساخته شده, رونمایی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  خبرگزاری تسنیم، اولین سامانه‌ کمک بازرسی تماما ایرانی که به دست توانمند متخصصان و نخبگان ایران سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه پاسداران, شرکت صنایع الکترواپتیک ایران (صاایران — صاپا) و یک شرکت دانش‌بنیان طراحی تولید شده, با حضور امیر دره‌باغی معاون آماد و پشتیبانی ستادکل نیروهای مسلح, سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه, باقری رئیس شرکت صاایران, سردار امامیان رئیس سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه رونمایی شد.

این سامانه‌ کمک بازرسی در مبادی ورودی کشور در گمرکات، فرودگاه‌ها، نقاط حساس امنیتی کاربرد دارد، اما در مهمترین بخش, این سامانه‌های کمک بازرسی خودرویی در گمرکات کشور کاربرد بسیار زیادی دارد.
تاکنون دولت برای رصد کانتینرهای ورودی به کشور به خصوص در بنادر جنوبی کشور, این سامانه‌های مدرن را از خارج وارد می‌کرد که با واردات این سامانه‌ها, حجم قابل توجهی ارز از کشور خارج می‌شد که حالا با ساخت و البته تولید انبوه این سامانه‌ها توسط نیروی زمینی سپاه و صاایران, مشکل کشور در این زمینه حل شده است.

سامانه‌های کمک بازرسی, شامل سامانه‌های بازرسی خودروهای سنگین, سبک, بازرسی چمدان‌ها, سامانه تصویربرداری از زیر خودروهاست.

این دستاورد بزرگ متخصصان ایرانی در راستای تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مبارزه با قاچاق کالا به کشور صورت گرفته است.

قیمت تمام شده این سامانه‌های کمک بازرسی, تقریبا 50 درصد نمونه‌های مشابه خارجی است و نهادهای دولتی از جمله گمرک جمهوری اسلامی ایران می‌توانند با خرید این محصولات تماما بومی که از نمونه‌های به کار گرفته شده فعلی بسیار پیشرفته‌تر هستند, ضمن حمایت از تولید ملی, راحت‌تر به مقابله با قاچاق بپردازند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала