شاهد: پایگاه نظامی "الشریعات" و هواپیما های آن منهدم شده است

© REUTERS / DigitalGlobe/ Courtesy U.S. Department of DefenseСпутниковый снимок аэродрома Шайрат в Сирии после ракетной бомбардировки со стороны США
Спутниковый снимок аэродрома Шайрат в Сирии после ракетной бомбардировки со стороны США - اسپوتنیک ایران
Telegram
یکی از کارکنان پایگاه نظامی "الشریعات" به اسپوتنیک اعلام کرد این پایگاه پس از شلیک موشک های امریکایی تاماهاک دچار خسارات جدی شده و هواپیماهای مستقر در آنجا صدمه دیده اند.

منبع اسپوتنیک گفت:" تمام هواپیما های مستقر در پایگاه از کار افتاده و می توان گفت این پایگاه بطور کامل ویران شده است".
به گزارش شبکه تلویزیونی سوری Sana، آتش سوزی پس از حمله موشکی آمریکا ادامه دارد.
دیشب دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ذستور حمله موشکی به یک فرودگاه نظامی در سوریه را صادر کرده که گویا از آنجا حمله شیمیایی صورت گرفته است. پنتاگون اعلام کرد که فرودگاه نظامی الشعیرات در استان حمص مورد حمله موشکی قرار گرفته است. ژنرال هربرت ماک ماستر ، مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری امریکا اعلام کرد واشینگتن تلاش کرده در نتیجه این حمله موشکی در بین نظامیان روسی در سوریه تلفات ببار نیاید. گزارش داده می شود که این حمله با استفاده از موشک های کروز مستقر در ناوهای نیروی دریایی امریکا صورت گرفته و 59 موشک شلیک شده است. این در حالی است که ولید معلم، وزیر خارجه سوریه پیشتر اعلام کرده بود، ارتش سوریه نه علیه افراد غیر نظامی و نه علیه تروریست ها هیچگاه از سلاح شیمیایی استفاده نکرده و نخواهد کرد.
طلال برازی، استاندار حمص از کشته شدن پنج نفر در نتیجه حمله موشکی آمریکا به سوریه خبر داده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала