دریافت مجوز صادرات یک واحد لبنی در استان گلستان به روسیه

© Sputnik / Alexey MalgavkoЦех цельномолочной продукции и масла Любинского молочно-консервного комбината
Цех цельномолочной продукции и масла Любинского молочно-консервного комбината - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت که برای نخستین بار یک واحد لبنی فعال در استان موفق به دریافت مجوز صادرات محصول تولیدی خود به کشور روسیه در ابتدای سال 96 شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا- محمود رضا وفایی اظهار داشت: دریافت این مجوز، پس از بازدید و ممیزی های انجام شده و انطباق شرایط فنی بهداشتی مورد نظر و اخذ کد صادراتی محصولات(IR)، صادر و بزودی اجرایی نیز می شود.

وی اضافه کرد: مجوز صادرات به کشور روسیه، تنها به واحدی که دارای کد صادراتی IR و سامانه بهداشتی HACCP بوده و موافقت لازم را پس از ممیزی رسمی تیم ممیزی سازمان دامپزشکی دریافت نماید، اختصاص می یابد.

وفایی افزود: تاکنون در کشور 9 کارخانه لبنی موفق به دریافت این مجوز شده اند.

به گفته وی؛ دامپزشکی گلستان از سال 1395 با توجه به ظرفیت بالای استان در زمینه صنایع لبنی، به منظور توسعه بخش خصوصی و افزایش توانمندی واحدها، اصلاح ساختارهای بهداشتی و فنی صنایع لبنی را به منظور افزایش توان تولید و قابلیت صادرات محصولات تولیدی به خارج از کشور و ارتقاء قدرت رقابت پذیری فرآورده های تولیدی با تولیدات سایر کشورهای منطقه در دستور کار قرار داده است.

استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران با پرورش بیش از سه میلیون واحد دامی یکی از قطب های دامپروری کشور به شمار می رود که طبق گزارش سازمان جهادکشاورزی سال قبل مقدار 400 هزار تن شیر دراین استان تولید شده است.

از سوی دیگر طبق اعلام دامپزشکی گلستان 32 کارخانه لبنی در استان وجود دارد که 24 واحد فعال هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала