خبرنگار حق دارد سوال بپرسد حتی اگر این سوال به مذاق وزیر و رئیس‌جمهور خوش نیاید

© Sputnik / Vladimir Fedorenko /  مراجعه به بانک تصاویر نماینده مجلس ایران: روز ملی آتش زدن برجام دور نیست
نماینده مجلس ایران: روز ملی آتش زدن برجام دور نیست - اسپوتنیک ایران
Telegram
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وزیری که درقبال کشته‌شدگان حادثه قطار به بیمه آنها اشاره می‌کند درباره پرسش خبرنگار هم رفتار ناشایست انجام می‌دهد.

خبرنگار اسپوتنیک به نقل از فارس- با اشاره به رفتار ناشایست وزیر راه و شهرسازی با یک خبرنگار در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: این نوع رفتارها به ویژه از سوی وزیر بسیار ناشایست است و نقض آشکار همان حقوق شهروندی است که آقای روحانی بر آن تأکید دارد.

وی افزود: خبرنگار حق دارد که سوال بپرسد حتی اگر این سوال به مذاق وزیر و رئیس‌جمهور خوش نیاید. وزیر موظف است که پاسخگو باشد و توضیح دهد و اینکه افکار عمومی از پاسخ وی قانع شوند یا خیر، بحث دیگری است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: وزیر موظف است به سوالی که از وی می‌پرسند پاسخ دهد و نباید ما شاهد این‌گونه رفتارها باشیم که اگر این‌ رفتارها نهادینه شود، این نگرانی وجود خواهد داشت که مقامات از این پس به خود اجازه دهند که با خبرنگاران رفتارهای ناصحیحی را داشته باشند.

سعیدی خاطرنشان کرد: پس از حادثه قطار سمنان و جان باختن حدود 40 نفر از هموطنان‌مان، آقای آخوندی عنوان کرد که جان‌باختگان بیمه هستند و خسارتشان را می‌گیرند و من در جلسه استیضاح وزیر راه از نهادینه شدن این قبیل رفتارها ابراز نگرانی کردم، امروز هم شاهد هستیم که آقای وزیر راه به خبرنگاری پرخاش می‌کند و رفتار ناصحیح و ناشایستی از وی در مقابل اصحاب رسانه سر می‌زند.

وی در پایان گفت: این‌گونه ادبیات از سوی مقامات دولتی قابل قبول نیست و مردم نیز آن را نمی‌پسندند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала