ترزا می از ایران و روسیه خواست بر دولت سوریه فشار بیاورند

© AFP 2022 / Samuel Kubaniترزا می از ایران و روسیه خواست بر دولت سوریه فشار بیاورند
ترزا می از ایران و روسیه خواست بر دولت سوریه فشار بیاورند - اسپوتنیک ایران
Telegram
ترزا می نخست وزیر انگلیس از ایران و روسیه خواست بر نظام سوریه برای توقف حملات علیه مردم این کشور فشار بیاورند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از ایسنا ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره بیان داشت: انگلیس از موفقیت مذاکرات درباره سوریه در آستانه و ژنو حمایت می‌کند. این بحران در نهایت فقط از طریق مذاکرات صلح حل می‌شود برای همین ما از طرف‌های بحران می‌خواهیم وارد مذاکرات شوند.
او از ایران و روسیه خواست بر نظام سوریه فشار بیاورند.
ترزا می درباره موضع انگلیس نسبت به جنگ علیه داعش در موصل گفت: انگلیس بخشی از ائتلاف بزرگ بین‌المللی است که فعالیت خود را با موفقیت در کنار نیروهای عراقی انجام می‌دهد. واضح است که نیروهای عراقی مأموریت اساسی را در آزادسازی موصل انجام می‌دهند و ما طوری با آن‌ها همکاری می‌کنیم که کمترین تأثیر را بر غیرنظامیان بگذارد و این مساله در درازمدت وجود آشتی سیاسی را می‌طلبد.
وی افزود: ما استراتژی فراگیری برای شکست داعش داریم و از طریق رخدادهای موصل و رقه می‌بینیم که این استراتژی نتیجه خود را داده است.
ترزا می درباره اوضاع فلسطین گفت: ما خواهان این هستیم که فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها با یکدیگر دیدار و گفتگو داشته باشند. ما از راهکار تشکیل دو کشور حمایت می‌کنیم طوری که اسرائیل کشورش داشته باشد که احساس کند از تروریسم در امان است و فلسطین نیز کشوری دارای حاکمیت داشته باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала