سرنوشت جاسوس آمریکایی که در ایران ناپدید شد

© Fotolia / Guzel Studioمرکز فکری آمریکایی تحدیدات 2017 را مورد ارزیابی قرار داد
مرکز فکری آمریکایی تحدیدات 2017 را مورد ارزیابی قرار داد - اسپوتنیک ایران
اشتراک
خانواده رابرت لوینسون، جاسوس ناپدید شده آمریکایی با متهم کردن تهران به ناپدید شدن وی در ایران، علیه تهران شکایت کرده و خواستار دریافت غرامت شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر- نیویورک تایمز در گزارشی آورده است، خانواده «رابرت لوینسون»، جاسوس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا در ایران که حدود یک دهه از ناپدید شدن وی می گذرد، با متهم کردن تهران به دست داشتن در ناپدید شدن وی، از ایران شکایت کردند.

بر اساس این گزارش، این شکایت روز سه شنبه در دادگاه فدرال آمریکا و با هدف دریافت غرامت از ایران مطرح شده است.

گفتنی است رابرت لوینسون، جاسوس سازمان سیا بوده که در سال ۲۰۰۷ جهت انجام ماموریتی اطلاعاتی و محرمانه راهی ایران شده بود.

مقام های آمریکایی بارها مدعی شده اند که وی به جزیره کیش سفر کرده و در آنجا ناپدید شده است.

این درحالیست که پس از ناپدید شدن لوینسون تاکنون چند ویدئو از وی منتشر شده که نشان می دهد وی لباس زندانیان زندان گوآنتانامو را بر تن دارد.

مقام های آمریکایی با استناد به صداهایی که در پس زمینه این ویدئو ضبط و پخش شده مدعی شده اند این تصاویر در ایران ضبط شده و در نتیجه لوینسون در ایران زندانی شده است. موضوعی که مقام های کشورمان بارها آن را رد کرده و ناپدید شدن این عنصر اطلاعاتی آمریکا را کار واشنگتن دانسته اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز در جریان برگزاری کارزار انتخاباتی خود، مدعی شده بود که از وضعیت لوینسون اطلاع داشته و «باراک اوباما» را متهم به کوتاهی در خصوص آزادی وی از سوی مقام های ایرانی کرده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала