ترامپ حمل سلاح برای بیماران روانی را آزاد كرد

© REUTERS / Carlo Allegri ترامپ حمل سلاح برای بیماران روانی را آزاد كرد
ترامپ حمل سلاح برای بیماران روانی را آزاد كرد - اسپوتنیک ایران
اشتراک
رسانه‌های خبری از اقدام مخفیانه و بی سر و صدای ترامپ در زمینه لغو قانون مصوب دوره ریاست اوباما و نهایتا صدور مجوز حمل سلاح برای افراد دارای اختلالات روانی خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از انتخاب، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه اخیر بی سر و صدا قانون مصوب دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» در زمینه کنترل حمل سلاح میان آمریکایی ها را لغو کرده است.
بر اساس این خبر، با دستور ترامپ، قانون مصوب زمان ریاست اوباما که نیازمند بررسی هایی در رابطه با پیشینه افراد جهت صدور مجوز حمل سلاح برای آنها بوده است رسما لغو شد.
پیشتر نیز انتظار می رفت که ترامپ طرح مصوب دو مجلس سنا و نمایندگان کنگره آمریکا برای لغو قانون اوباما را امضا کند.
ترامپ این طرح مصوب کنگره برای حمل سلاح روانی ها را در حالی امضا و قانونی کرد که هیچ عکسی از این رویداد منتشر نشد و این اقدام به دور از هیاهو صورت گرفت و خبر این اقدام دولت ترامپ در پایان ایمیل کاخ سفید برای در جریان گذاشتن مطبوعات درباره سایر قوانین امضا شده توسط ترامپ منتشر شد.
اوباما در پایان دوره ریاست جمهوری خود دستور داد که اداره امنیت اجتماعی آمریکا اطلاعات مستند مورد نیاز هر فردی که خواهان حمل سلاح است را در اختیار اف بی آی قرار داد تا در این بررسی ها سابقه مشکلات روانی افراد مشخص شود.
دولت اوباما پیش بینی کرده بود که با اجرایی شدن نهایی این قانون حدود 75 هزار آمریکایی از حمل سلاح منع شوند.
جمهوریخواهان مخالف استدلالشان این بود که این قانون مصوب اوباما به شیوه ای ناعادلانه در حقوق تعریف شده برخی افراد خاص در متمم دوم قانون اساسی تبعیض به وجود می آورد.
اوباما این قانون که در حال حاضر توسط دولت ترامپ لغو شده است را در سال 2013 میلادی و بعد از وقوع قتل عام در مدرسه ابتدایی «سندی هوک» که 26 کشته برجای گذاشت، تصویب کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала