نخستین سالن ورزشی بانوان در عربستان تاسیس شد

© AP Photo / Hassan Ammarکمپین زنان عربستان در تویتر برای لغو قیمومیت مردان بر زنان
کمپین زنان عربستان در تویتر برای لغو قیمومیت مردان بر زنان - اسپوتنیک ایران
Telegram
عربستان با تاسیس نخستین سالن ورزشی برای بانوان، یک قدم دیگر به سوی تجدد و استقلال زنان برداشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، مقامات سعودی اعلام کرده اند دولت عربستان با تاسیس سالن ورزشی  برای بانوان در محله های مختلف شهرهای بزرگ این کشور موافقت کرده و اعطای مجوز ساخت سالن های ورزشی در ماه جاری میلادی آغاز می شود.

همچنین دولت عربستان صرفا برای ساخت سالنهای ورزشی بانوان مجوز می دهد و سالن های غیررسمی مانند استخرها و ورزشهای رقابتی مانند فوتبال، والیبال، بسکتبال و تنیس واجد اخذ مجوز نیستند و باید زیر مجموعه سالن های مجوزدار و تحت نظارت دولت شوند.

شاهزاده "ریما بنت بندر"، نائب رئیس امور زنان در اداره کل ورزش در مصاحبه با روزنامه "عکاظ" گفت: دولت تا پایان ماه فوریه اعطای مجوز برای ساخت سالن ورزشی بانوان را آغاز می کند. هدف اصلی این اقدام ارتقای سلامتی زنان سعودی است.

با توجه به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در عربستان عارضه چاقی در زنان سعودی بیشتر از مردان است.

عربستان سعودی در حالی آمادگی خود را برای تاسیس سالنهای ورزشی ویژه بانوان اعلام کرده که این کشور با اعمال محدودیت های شدید علیه زنان همواره مورد انتقاد بوده است. در حال حاضر، برنامه های تربیت بدنی در مدارس دخترانه این کشور همچنان ممنوع است و مفتی های سعودی حضور زنان در رقابتهای ورزشی را "گناه" می دانند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала