جزئیات تاخیر یا تعطیلی مدارس در تعدادی از استان‌های کشور ایران

© Flickr / Blondinrikard Fröbergجیبوتی رابطه دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد
جیبوتی رابطه دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
به دنبال بارش برف و سرمای هوا در استان‌های مختلف کشور ایران مدارس برخی شهرها و شهرستان‌ها تعطیل اعلام‌شده است. همچنین در برخی استان‌ها فعالیت مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات با تأخیر آغاز می‌شود. جزئیات تاخیر یا تعطیلی مدارس در تعدادی از استان‌های ایران در زیر می آید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر- مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان جنوبی از تعطیلی مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در چهار شهرستان استان به علت بارش برف و برودت هوا در روز شنبه خبر داد.

عباس لامعی در گفتگو با خبرنگار مهراظهارکرد: به دلیل سرما و یخبندان مدارس تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان‌های  بیرجند، سربیشه، خوسف  و درمیان در شیفت صبح تعطیل خواهد بود.

وی بیان کرد: برای مدارس شیفت عصر در شهرستان بیرجند هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

با کاهش محسوس دما آموزش‌وپرورش استان خراسان جنوبی مدارس شهرهای زیرکوه و قاین در تمامی مقاطع تحصیلی و مدارس ابتدایی بشرویه فردا ۱۶ بهمن‌ماه تعطیل اعلام کرد.

همچنین مدارس ابتدایی بخش دستگردان طبس هم به دلیل برودت هوا، فردا در نوبت صبح تعطیل اعلام‌شده است.

به دلیل برودت هوا و یخبندان آموزش و پرورش خراسان جنوبی مدارس ابتدایی شهرستان نهبندان را در روز شنبه تعطیل اعلام کرد.

کلاس‌های ساعت ۸ تا ۱۰ صبح دانشگاه‌های آزاد و بیرجند هم لغو شده است.

استان خراسان رضوی

بر اساس اطلاعیه اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی با توجه به برودت هوا، لغزندگی معابر و یخبندان، تمامی مقاطع تحصیلی در مناطق و شهرستان‌های فریمان، تربت‌حیدریه، طرقبه و شاندیز، زاوه، جلگه رخ، کدکن، احمدآباد، کوهسرخ، رضویه و بردسکن(فقط بخش کوهپایه) تعطیل است.

همچنین در  نواحی هفتگانه مشهد و منطقه تبادکان و شهرستان تربت‌جام فقط بخش نصرآباد(بالاجام)، منطقه ششتمد(فقط دهستان های تکاب و ربع شامات) در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول؛ در شهرستان‌های چناران، گلبهار، گناباد(فقط بخش کاخک) منطقه رشتخوار(فقط دهستان آستانه) بردسکن(بخش مرکزی)  در مقطع ابتدایی؛ در منطقه زبرخان مقطع ابتدایی با یک ساعت تأخیر

و در مناطق رشتخوار و گلبهار مقاطع متوسطه اول و دوم با یک ساعت تأخیر مدارس آغاز به کار خواهند کرد.

گفتنی است تمامی مدارس استثنایی در مناطق فوق تعطیل خواهند بود.

استان خراسان شمالی

 مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: به دلیل بارش برف و برودت هوا، برخی از مدارس استان فردا شنبه ۱۶ بهمن‌ماه تعطیل است.

نقی هجرتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به دلیل برودت هوا، یخبندان سطح معابر و احتمال افت گاز، تمام مدارس مقاطع تحصیلی پیش‌دبستانی، استثنایی، ابتدایی و متوسطه اول به‌غیراز متوسطه دوم در شهر و روستاهای شیروان در نوبت صبح تعطیل است.

هجرتی افزود: همچنین مقطع متوسطه دوم در روستاها تعطیل و در شیروان با یک ساعت تأخیر در نوبت صبح شروع به کار خواهند کرد.

وی عنوان کرد: در شهرستان راز و جرگلان مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی در نوبت صبح و بعدازظهر فردا تعطیل است، البته کلاس‌های درس مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم با یک ساعت تأخیر دایر خواهد شد.

استان خوزستان

با توجه به بارش برف دیروز در منطقه دهدز و یخ‌زدگی منطقه، تمام مخازن آب دچار یخ‌زدگی شدید شد. با توجه به این یخ‌زدگی تصمیم بر آن شد تا مدارس نوبت صبح این شهر تعطیل اعلام شود.

استان سمنان

مدارس منطقه کالپوش روز شنبه به علت بارش برف و لغزندگی معابر از سوی آموزش‌وپرورش تعطیل اعلام‌شده است.

استان سیستان و بلوچستان

مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: به علت بارش باران و برودت هوا کلیه مدارس مقطع ابتدایی ۵ شهرستان منطقه سیستان تعطیل اعلام شد.

علی مرادی در گفت و گو با خبرنگارمهر، اظهار داشت: به علت بارش باران و برودت هوا و همچنین یخ زدگی و لغزندگی سطح معابر کلیه مدارس مقطع ابتدایی شهرستان های زابل، هامون، نیمروز، زهک و هیرمند فردا شنبه در نوبت صبح و عصر تعطیل است.

وی افزود: این تعطیلی فقط مختص مدارس ابتدایی است و مدارس در دوره متوسطه اول و دوم در این شهرستان ها دایر است.

مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: در خصوص مدارس دیگر شهرستان های استان تاکنون تصمیمی اتخاذ نشده است و در صورت تعطیل شدن مراتب از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود.

استان فارس

به علت بارش برف، برودت هوا، لغزندگی و یخ‌زدگی معابر عمومی، مدارس تمامی دوره‌های تحصیلی شهرستان سپیدان  با تأخیر آغاز می‌شود.

بر این اساس شهر اردکان و بخش‌های مرکزی و همایجان فردا شنبه ۱۶ بهمن‌ماه صرفاً در نوبت صبح با یک ساعت و نیم تأخیر و رأس ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود.

استان کرمان

 رئیس اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان آخرین وضعیت تعطیلی مدارس استان کرمان به علت بارش برف را اعلام کرد.

امید سلاجقه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به علت بارش برف، یخ زدگی معابر و برودت هوا فردا برابر با شانزدهم بهمن ماه مدارس تمامی مقاطع تحصیلی پاریز سیرجان، ماهان و رابر تعطیل است.

سلاجقه گفت: همچنین تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان رابر، بخش لاله زار از توابع شهرستان بردسیر، شهر مس سرچشمه، راویز از توابع کشکوئیه و منطقه دهبکری فردا تعطیل است.

وی گفت: مدارس دوره اول و دوم ابتدایی دوره اول متوسطه راین هم فردا تعطیل است.

براساس گفته رئیس اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان مدارس دوره ابتدایی و متوسطه دوره اول شهرستان بافت هم فردا تعطیل است.

سلاجقه عنوان کرد: روز شنبه مدارس متوسطه دوره دوم شهرستان بافت با یک ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می کنند.

وی یادآور شد: نتیجه تصمیم گیری در خصوص مدارس شهر کرمان صبح شنبه اعلام می شود.

استان کرمانشاه

اداره کل آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه، طی اطلاعیه‌ای از تأخیر در آغاز به کار مدارس استان طی شنبه ۱۶ بهمن خبر داد.

بر اساس این اطلاعیه  به دلیل برودت هوا و یخبندان، شنبه مورخ ۱۶ بهمن‌ماه جاری، شروع به کار تمامی مدارس استان در تمامی دوره‌های تحصیلی از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه آغاز خواهد شد.

استان گلستان

همزمان با آغاز بارش برف در شهرهای گلستان و کاهش چشمگیر دما در استان، آموزش پرورش گلستان وضعیت مدارس تمام مقاطع تحصیلی گلستان را در روز شنبه تعطیل اعلام کرد.

البته پایگاه اینترنتی اداره کل آموزش‌وپرورش گلستان تابه‌حال توضیحی در این رابطه روی خروجی خود قرار نداده، بااین‌حال اداره کل مدیریت بحران گلستان دلیل این اقدام را مدیریت مصرف گاز و جلوگیری از افت فشار گاز در داخل استان و استان‌های هم‌جوار عنوان کرد.

استان گیلان

بر اساس اعلام ستاد مدیریت بحران با توجه به برودت هوا و یخبندان شدید و صرفه‌جویی در مصرف گاز، فعالیت آموزشی همه مقاطع تحصیلی مدارس و دانشگاه‌های استان گیلان در روز شنبه تعطیل است.

در این اطلاعیه از مردم خواسته‌شده در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند تا جریان این انرژی، به‌صورت پایدار باقی بماند.

همچنین ستاد مدیریت بحران استان گیلان که شامگاه گذشته به ریاست استاندار تشکیل جلسه داده بود، با توجه به یخبندان، شدت برودت هوا و صرفه‌جویی در مصرف گاز تمام مقاطع تحصیلی مدارس سراسر گیلان را برای روز شنبه تعطیل اعلام کرد.

استان مازندران

مدارس و دانشگاه های مازندران روز شنبه به دلیل سرما و یخبندان تعطیل است.

علی نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه همه مدارس و دانشگاه‌های مازندران روز شنبه ۱۶ بهمن تعطیل است اظهار داشت: به دلیل افت فشار گاز و برودت سرما و یخبندان تمامی دانشگاه‌ها و مدارس استان مازندران شامل پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و دوم و پیش‌دانشگاهی در دو نوبت صبح و عصر شانزدهم بهمن‌ماه تعطیل است.

استان یزد

مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان یزد گفت: به دلیل برودت هوا و یخ‌زدگی معابر، مدارس برخی مناطق استان یزد فردا، شنبه ۱۶ بهمن‌ماه تعطیل اعلام شد.

محمدرضا قانع عزآبادی اظهار داشت: با توجه به بارش‌های اخیر، برودت فزاینده هوا، یخ‌زدگی معابر و به‌منظور حفظ سلامت و ایمنی دانش‌آموزان، مدارس برخی از مناطق استان یزد شنبه ۱۶ بهمن‌ماه تعطیل اعلام می‌شود.

وی عنوان کرد: در شهرستان تفت مدارس ابتدایی نیر، گاریزات و دهشیر به‌اضافه همه مدارس شهر تفت و روستاهای علی‌آباد، نصرآباد، سانیج، ده‌بالا و طزرجان تعطیل خواهد بود.

قانع عزآبادی خاطرنشان کرد: در شهرستان اشکذر نیز تمام مدارس ابتدایی بخش خضرآباد تعطیل است و در شهرستان بافق مدارس ابتدایی سبزدشت تعطیل اعلام می‌شود.

مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان یزد بیان کرد: در شهرستان بهاباد نیز همه مدارس ابتدایی و در بخش آسفیج همه مدارس تعطیل در مقطع ابتدایی و متوسطه تعطیل خواهد بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала