عربستان هشدارهای ما را جدی نگرفت

© AFP 2022 / Ebrahim Norooziعربستان هشدارهای ما را جدی نگرفت
عربستان هشدارهای ما را جدی نگرفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی ارتش یمن روز سه شنبه درباره اقدام نیروهای یمنی در منهدم کردن یک ناو جنگی عربستان در دریای سرخ گفت: عربستان هشدارهای ما را جدی نگرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری المسیره، «شرف لقمان» سخنگوی ارتش یمن با اشاره به انهدام یک ناو جنگی ائتلاف عربستان به دست نیروی دریایی و کمیته های مردمی یمن در سواحل غربی این کشور، گفت: ارتش یمن امکاناتی در اختیار دارد که هنوز از آنها استفاده نکرده است.
وی تصریح کرد: ما قدرت دفاع از خاک کشورمان را داریم و بارها به سعودی ها هشدار دادیم اما نیروهای متجاوز عربستان هشدار نیروی دریایی یمن را جدی نگرفتند.
سخنگوی ارتش یمن اظهارات نیروهای متجاوز عربستان را که ادعا کرده بودند، اقدام ارتش یمن در انهدام این ناو جنگی را عملیات تروریستی خوانده بودند، به سخره گرفت و گفت: اگر دفاع از خود اقدامی تروریستی است، پس عملیاتی که ائتلاف عربی به رهبری عربستان علیه یمن انجام می دهد را چه می توان نامید!
بر اساس این گزارش، نیروی دریایی و کمیته های مردمی یمن روز دوشنبه یک ناو جنگی ائتلاف عربستان علیه یمن را در سواحل غربی این کشور منهدم کردند.
نیروی موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن در اکتبر سال گذشته میلادی (مهر/ آبان) نیز یک ناو جنگی ائتلاف عربی متعلق به اماراتی را منهدم کرده بودند.
در بیانیه ارتش یمن آمده است:‌ ناوهای جنگی دشمن از گذرگاه های بین المللی برای اهداف غیر نظامی استفاده می کردند که این امر خطری بزرگی برای کشتیرانی بین المللی در آب های دریای سرخ به شمار می رود.
نیروی دریایی و گارد ساحلی یمن تاکید کرد که این نیروها آمادگی کامل دارند تا به حمله های ناوهای جنگی ائتلاف عربی — آمریکایی جواب دهد.
عربستان سعودی که از 22 ماه گذشته با تشکیل ائتلافی از کشورهای حوزه خلیج فارس به جز عمان، حمله ای همه جانبه را علیه یمن آغاز کرده است، تاکنون نه تنها به هیچ یک از اهداف از پیش تعیین شده خود نرسیده، بلکه متحمل خسارت های جانی، مالی و تسلیحاتی زیادی شده و همچنان اصرار دارد به این جنگ ادامه دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала