سختگیری در صدور ویزای آمریکا برای روسها

© Fotolia / Yossarian6سختگیری در صدور ویزای آمریکا برای روسها
سختگیری در صدور ویزای آمریکا برای روسها - اسپوتنیک ایران
Telegram
با اجرای فرمان ضد مهاجرتی دونالد ترامپ علیه شهروندان هفت کشور، آمریکا قرارداد سال ۲۰۱۲ با روسیه را که شامل تسهیل در صدور روادید برای اتباع روس بود، به صورت یک جانبه تغییر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، طبق دستور روز جمعه ترامپ، ورود شهروندان ایران، عراق، سومالی، سودان، سوریه، یمن و لیبی برای مدت 90 روز به خاک آمریکا ممنوع شده است و این تصمیم اعتراض های گسترده داخلی و خارجی از جمله در غرب و همچنین مقام ها و شخصیت های کشورهای مختلف را در پی داشته است.
براساس اطلاعیه ی سفارت آمریکا در روسیه، شهروندان این کشور نیز شامل سختگیری جدیدی در مرحله درخواست و صدور روادید مجدد شده اند.
شبکه تلویزیونی دوژ روسیه روز سه شنبه خبر داد: شهروندان روس که پیشتر تاچهار سال پس از آخرین سفر خود به آمریکا، می توانستند بدون طی مراحل طولانی و مصاحبه امنیتی دوباره روادید مجدد دریافت کنند، دیگر نمی توانند از این تسهیل زمانی و کاری بهره بگیرند.
براساس اعلام یک مقام سفارت آمریکا که نامش فاش نشده است، اکنون سقف مجاز چهار سال قبلی برای دریافت روادید مجدد شهروندان روس بدون مصاحبه امنیتی و مراحل بررسی های طولانی به یک سال کاهش یافته است.
هنوز روسیه در برابر این اقدام آمریکا که تغییر اساسی در قرارداد سال 2012 بین دو کشور و تقریبا لغو آن به شمار می رود، اظهار نظری نکرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала