ترامپ: قانون مهاجرت به معنای منع ورود مسلمانان نیست

© Sputnik / Vladimir AstapkovichВыступление избранного президента США Дональда Трампа на концерте, посвященном предстоящей инаугурации, у мемориала Линкольна в Вашингтоне
Выступление избранного президента США Дональда Трампа на концерте, посвященном предстоящей инаугурации, у мемориала Линкольна в Вашингтоне - اسپوتنیک ایران
Telegram
این فرمان به معنای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا نیست و این فرمان عملکرد خوبی داشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در دفاع از فرمان اجرایی که مهاجرت به آمریکا را محدود می‌کند، اظهار داشت: این فرمان به معنای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا نیست و این فرمان عملکرد خوبی داشته است.

 دونالد ترامپ به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: این فرمان به منزله ممنوعیت ورود مسلمانان نیست.

وی با دفاع از فرمانش گفت: عملکرد خوب آن را در فرودگاه‌ها و در اماکن دیگر شاهد بوده‌ایم.

ترامپ روز جمعه فرمان اجرایی را صادر کرد که برای چهار ماه ورود پناهجویان به آمریکا را محدود کرده و موقتا مانع از اقامت مسافران هفت کشور خاورمیانه از جمله ایران در این کشور می‌شود.

رئیس جمهور آمریکا افزود: این گام که در راستای عمل فوری و جدی به وعده انتخاباتی‌اش است از آمریکایی‌ها در برابر تروریسم حمایت خواهد کرد!

ترامپ تاکید کرد که فرمانش مربوط به مسلمانان نمی‌شود اما ممنوعیت‌های مربوط به این قانون با سخت‌گیری شدید اعمال خواهد شد و بررسی پیشینه متقاضیان ورود به آمریکا که به گفته او پیشتر انجام نمی‌شده، «با جدیت» انجام خواهد شد.

روز شنبه مقامات آمریکا بلافاصله این محدودیت‌ها را اجرایی کردند به طوریکه مسافران کشورهای مشمول ممنوعیت سفر به آمریکا در فرودگاه‌ها بازداشت شدند؛ این اقدامی است که با اعتراض گسترده در داخل آمریکا و خارج آن روبه‌رو شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала