استفاده از تخصص برای پایداری برجام

© AP Photo / Ronald Zak,استفاده از تخصص برای پایداری برجام
استفاده از تخصص برای پایداری برجام - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت این سازمان از تخصص خود در زمینه راستی آزمایی برای کمک به حفظ برجام استفاده می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه اینترنتی آژانس بین المللی انرژی اتمی ، یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین الملل انرژی اتمی گفت: این سازمان از تخصص خود در زمینه راستی آزمایی برای کمک به حفظ برجام استفاده می کند.
یوکیا آمانو در سخنرانی دیروز (پنجشنبه) خود، دستاوردهای آژانس بین المللی انرژی اتمی را در سال گذشته میلادی شرح داد. وی در مراسمی به مناسبت آغاز کارِ آژانس در سال نو میلادی، از توافق هسته‌ای ایران و گروه پنج بعلاوه یک به عنوان یکی از دستاوردهای آژانس یاد کرد.
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: «آژانس از ژانویه سال 2016 میلادی بر اجرای تعهدات مرتبطِ هسته‌ای ایران از سوی این کشور در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نظارت و آن را راستی‌آزمایی کرده است». وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: «توافق بر سر برجام، روندها درباره ایران را از تقابل به سمت همکاری تغییر داد».
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه گفت: «ما کماکان از تخصص خود در زمینه راستی‌آزمایی برای کمک به تداومِ برجام استفاده خواهیم کرد. برجام هم اینک نیز به تقویتِ چشمگیر راستی‌آزمایی هسته‌ای در ایران منجر شده و (امکانِ) دسترسی بیشتر به اطلاعات و اماکن را به ما داده است. تعهد (پایبندیِ) همه طرف‌ها به این توافق، ضروری است».
آمانو در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن ابراز نگرانی از برنامه هسته ای کره شمالی، آمادگی آژانس را برای حل و فصل صلح‌آمیز مسائل پیرامون این برنامه اعلام کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала