تحریف نام خلیج فارس توسط وزارت خارجه آذربایجان

© Fotolia / Peyman Kaiediتحریف نام خلیج فارس توسط وزارت خارجه آذربایجان
تحریف نام خلیج فارس توسط وزارت خارجه آذربایجان - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت خارجه آذربایجان نام خلیج فارس را در یکی از برنامه‌های خود تحریف کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان نوشت: «مجمع اقتصادی و استراتژی جمهوری آذربایجان و شورای همکاری خلیج (فارس) در باکو برگزار خواهد شد. در این مجمع، مقامات عالی رتبه (جمهوری) آذربایجان و شورای همکاری خلیج (فارس) از وزارت خانه‌های خارجه، اقتصاد، تجارت و صنایع و اتاق‌های بازرگانی و کارفرمایان و شرکت‌های خصوصی، بنیادهای مستقل و نهادهای مالی و سرمایه گذاری بطور گسترده شرکت خواهند کرد.»
واحد مطبوعاتی وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان افزوده است: برای مذاکره درباره تدارک برگزاری این مجمع، هیات نمایندگان وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در دسامبر 2016 به ریاض سفر کرده و در مقر شورای همکاری خلیج (فارس) دیدارهایی را انجام داده است.
واحد مطبوعاتی وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان افزود: برگزاری مجمع اقتصادی و استراتژی (جمهوری) آذربایجان و شورای همکاری خلیج (فارس) در باکو، در توسعه همه جانبه همکاری‌ها نقش مهمی خواهد داشت.
پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان نیز با انتشار این خبر نوشت: همکاری سازمان یافته میان جمهوری آذربایجان و شورای همکاری خلیج (فارس) بر پایه «یادداشت تفاهم سازوکار رایزنی میان وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان و دبیرخانه شورای همکاری خلیج (فارس)» استوار است که در ژوئن 2013 در باکو امضاء شد.
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان افزوده است: مناسبات دوستانه سنتی مبتنی بر همکاری و تفاهم متقابل میان جمهوری آذربایجان و شورای همکاری خلیج (فارس) موجود است.
اعلام سال 2017 به نام «سال همبستگی اسلامی» از طرف الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان، میزبانی بازی‌های همبستگی اسلامی و سفرهای متقابل مقامات عالی رتبه (جمهوری) آذربایجان و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس)، نمایش اراده طرفین برای توسعه همکاری‌ها و افزایش تماس‌ها در زمینه توریسم، شرایط مساعد جدیدی را فراهم کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала