عدم توجه به ایمنی موجب بروز حادثه پلاسکو

© REUTERS / Tasnim News Agencyعدم توجه به ایمنی موجب بروز حادثه پلاسکو
عدم توجه به ایمنی موجب بروز حادثه پلاسکو - اسپوتنیک ایران
Telegram
به گفته سخنگوی شورای شهر تهران، بی توجهی به ایمنی، فاجعه پلاسکو را به وجود آورد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ازمهر، رضا تقی پور با انتقاد از اینکه ساکنین و مالکین ساختمان پلاسکو در سنوات گذشته به اخطارهای اتش نشانی بی توجه بوده اند، تصریح کرد: به رغم تمام تذکرات اتش نشانی به خطرات ساختمان پلاسکو اما شاهد تداوم فعالیت کسب و کار در این ساختمان بودیم درست است که نمی خواهیم با برخوردهای خشن مانع از کسب و کار شهروندان در ساختمان های مشابه پلاسکو شویم اما ایمنی موضوع مهمی است که بی توجهی به آن فاجعه به بار می آورد.
وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر تهران قصد ایجاد نگرانی در ذهن شهروندان ندارند، ادامه داد: ساختمان های مشابه ساختمان پلاسکو در بافت فرسوده مرکز شهر تهران بسیارند. از همین رو است که توجه به نکات ایمنی بیش از هر زمان دیگری الزامی است.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران افزود: یکی از معضلات اصلی بافت فرسوده عدم دسترس پذیری و پایین بودن امکان ارایه خدمات ایمنی است. معضلی که بی شک در کمین ساختمان علاالدین نیز قرار دارد.
تقی پور ناایمن بودن ساختمان پلاسکو و عدم توجه به اخطارهای داده شده از سوی آتش نشانان را دلیل اصلی حادثه فروریختن عنوان کرد و گفت: باوجود اینکه در نص صریح قانون اعلام شده دولت موظف به نوسازی بافت ناپایدار و فرسوده شهر تهران و سایرکلانشهرهاست اما همچنان شاهد بی توجهی هایی هستیم که فاجعه بار هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала