درخواست برای عدم انتشار تصاویر دلخراش حادثه پلاسکو

© Photo / FACEBOOK/عمر الاحوازيدرخواست برای عدم انتشار تصاویر دلخراش حادثه پلاسکو
درخواست برای عدم انتشار تصاویر دلخراش حادثه پلاسکو - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ایران تاکید کرد: تصاویر دلخراشی که از طریق تلگرام منتشر میشوند به شدت باعث ایجاد عارضه روانی وافزایش استرس مردم می‌شوند و بعد منفی دارند. در عین حال انتشار این تصاویر هیچ کمکی به مردم نمی‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، دکتر علی اسدی درگفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به تصاویرمنتشر شده از حادثه ریزش ساختمان پلاسکو در شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: تصاویر دلخراشی که از طریق تلگرام منتشر می‌شوند به شدت باعث ایجاد عارضه روانی و افزایش استرس مردم می‌شوند و بعد منفی دارند. در عین حال انتشار این تصاویر هیچ کمکی به مردم نمی‌کند.
وی با تاکید بر اینکه انتشار تصاویر این حادثه از طریق شبکه های اجتماعی باید از طرف مردم کنترل شود، افزود: شرایط اورژانسی است و نیاز به اطلاع رسانی وجود دارد. این کار نیز از طریق رسانه‌ها صورت می گیرد، کاری که مردم می توانند در این مواقع انجام دهند که کمک بزرگی نیز به حادثه دیدگان می‌کند، مدیریت ارسال این تصاویر است.
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ایران درادامه ضمن اشاره به حضور کارشناسان سلامت روان در منطقه حادثه، تصریح کرد: روزنامه ها ازثبت تصاویر ناگوار و اخبار دلخراش مانند سوختگی، مرگ و… در صفحات اول خود خودداری کنند. اما تصاویر خرابی‌ها و گروه های امدادی مانعی ندارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала