اجرای برنامه ترویج ازدواج سالم در ایران

Telegram
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از آموزش 500 هزار جوان در زمینه ازدواج سالم خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا-  محمداسماعیل مطلق گفت: بعد از ابلاغ سیاست‌های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری و تاکید بر ضرورت تسهیل ازدواج سالم، اداره سلامت جوانان در وزارت بهداشت تشکیل و چند طرح در دست اقدام قرار گرفت.

وی افزود: بر این اساس ارتقای شیوه زندگی سالم و ترویج ازدواج سالم در بین جوانان را در برنامه‌ها و دستور کار دفتر قرار دادیم. این برنامه‌ها شامل ترویج خانواده سالم، پایدار و بالنده و همچنین ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی جوانان که در برنامه ششم توسعه نیز گنجانده شده، تدوین شده است.

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: اداره سلامت جوانان با توجه به روند کاهشی ازدواج طی تعاملی با مراکز علمی همچون اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و حوزه‌ها به تدوین محتوا در خصوص ترویج ازدواج سالم پرداخت و 24 مربی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در این خصوص آموزش های لازم را دریافت کردند.

رشد ازدواج در 7 ماهه اول سال 95

مطلق گفت: در طی این مدت 500 هزار دانشجو برای ازدواج سالم آموزش داده شدند. بر همین اساس در 7 ماهه اول سال 95 طیق آخرین آمار شاهد ثبت 448 هزار و 945 ازدواج بوده‌ایم که نسبت به مدت مشابه در سال قبل شش دهم درصد رشد نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت افزود: بیشترین ازدواج‌ها در سال 94 توسط مردان 20 تا 24 ساله و دختران 19 ساله صورت گرفته است. به طوری که در این رده سنی شاهد 102 هزار و 36 مورد ازدواج بوده‌ایم.

وی همچنین از طراحی اپلیکشین ازدواج سالم در فضای مجازی و همچنین بارگذاری آموزش ازدواج سالم در سایت «جوان سالم» در همین زمینه خبر داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала