قطع آب آشامیدنی دمشق از سوی تروریست ها

© AP Photo / Yomyat Kzefeh Hawen Fi Dimashq (Diary of a Mortar Shell in Damascusقطع آب آشامیدنی دمشق از سوی تروریست ها
قطع آب آشامیدنی دمشق از سوی تروریست ها - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که قطع آب آشامیدنی شهر دمشق از سوی تروریست ها جنایت جنگی و ضد انسانی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه سوریه در نامه های جداگانه به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که این اقدام تروریست ها، حلقه ای دیگر از جنایت های ضد بشری و نقض قوانین بین المللی است که آنها به صورت روزانه در شهرهای سوریه مرتکب می شوند.
دراین نامه ها آمده است: گروه های تروریستی که از سوی برخی کشورها 'میانه رو' نامیده می شوند سال 2016 را درحالی به پایان رساندند که در آخرین روزهای آن خط اصلی انتقال آب آشامیدنی پایتخت سوریه را در دو منطقه وادی بردی و چشمه فیجه منفجر کردند.
تروریست ها نه تنها به این اقدام اکتفا نکردند بلکه آب این خط را با گازوئیل و دیگر مواد خطرناک آلوده و آن را به طور کلی از مدار بهره برداری خارج کردند. اکنون شهر دمشق بیش از 80 درصد منابع آبی خود را از دست داده است و ادامه این جنایت می تواند هفت میلیون شهروند بویژه کودکان، زنان و اقشار آسیب پذیر را در معرض خطر قرار دهد و تاثیر منفی در تغذیه و سلامتی آن ها داشته باشد.
دولت سوریه براساس وظایف ملی خود تمام امکاناتش را برای جبران این اقدام تروریستی انجام داده و چاه ها و منابع ذخیره را در مدار خدمات رسانی به شهروندان قرار داده است و با این اقدام به تامین کم ترین نیازهای آبی ساکنان دمشق پرداخته است.
دولت سوریه از سکوت جامعه جهانی و بویژه سکوت منافقانه کشورهای مدعی حمایت از حقوق شهروندان سوری ابراز تاسف و اعلام می کند که تلاش های توجیه ناپذیر در سازمان ملل و خارج از آن برای تصویب قطعنامه هایی در حمایت از تروریست ها، به وخیم تر شدن بحران سوریه خواهد انجامید.
سوریه امیدوار است سال جدید، سال بیداری وجدان سازمان های بین المللی و کشورها و سال مجازات حامیان تروریست هایی باشد شهروندان بیگناه را قتل عام و زیرساخت های کشور را تخریب می کنند.
وزارت خارجه سوریه از شورای امنیت و اعضای سازمان ملل خواست این جنایت های تروریستی که شهروندان را هدف قرار داده است را محکوم کنند و دولت سوریه را در تلاش های خود برای بازگرداندن آب آشامیدنی دمشق به وضعیت گذشته یاری کنند.
تروریست های وابسته به جبهه النصره در وادی بردی از 24 دسامبر آب آشامیدنی شهر دمشق از چشمه فیجه را قطع کرده اند و آبرسانی در پایتخت سوریه با تانکر انجام می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала