وضعیت فوق‌العاده در ترکیه سه ماه دیگر تمدید شد

© Fotolia / Tolgaildunوضعیت فوق‌العاده در ترکیه سه ماه دیگر تمدید شد
وضعیت فوق‌العاده در ترکیه سه ماه دیگر تمدید شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
پارلمان ترکیه با تمدید وضعیت فوق‌العاده در این کشور برای سه ماه دیگر موافقت کرد. هیئت دولت ترکیه قبلا این تصمیم را گرفته و آن را برای تایید به پارلمان ارائه کرده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دویچه وله فارسی، پارلمان ترکیه روز سه‌شنبه ۳ ژانویه تمدید وضعیت فوق‌العاده در این کشور را به مدت سه ماه دیگر تایید کرد. وضعیت فوق‌العاده در ترکیه پس از کودتای ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ اعلام شده و این سومین بار است که تمدید می‌شود.
تمدید حالت فوق‌العاده پیشتر در هیئت دولت ترکیه تصویب و برای تایید به پارلمان ارائه شده بود.
به‌نظر می‌رسد دولت و پارلمان ترکیه زیر تاثیر حمله خونین به کلوپ شبانه "رینا" در استانبول در شب سال نوی میلادی، تصمیم به تمدید حالت فوق‌العاده در کشور گرفته‌اند. در این حمله دست‌کم ۳۹ نفر جان خود را از دست دادند و حدود ۶۵ نفر نیز زخمی شدند. ۲۷ نفر از جانباختگان شهروندان خارجی بودند.
ترکیه در یک سال گذشته شاهد دهها مورد حمله تروریستی بود که در جریان آنها بیش از ۳۰۰ نفر کشته و نزدیک به ۱۵۰۰ نفر نیز زخمی شدند.
آخرین حمله پیش از حمله به کلوپ شبانه در استانبول، روز ۱۷ دسامبر ۲۰۱۶ در شهر "کایسری" در جنوب ترکیه رخ داد که ۱۳ قربانی و ۵۵ زخمی بر جای گذاشت. قربانیان سربازانی بودند که برای رفتن به مرخصی از پادگان خارج شده بودند.
مسئولیت این حملات را دو گروه "شاهین‌های آزادی کردستان" و "دولت اسلامی" بر عهده گرفته‌اند. یک روز پس از حمله خونبار به کلوپ شبانه استانبول داعش اعلام کرد که یکی از سربازان شجاع این گروه این حمله را انجام داده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала