مشمولان و سربازان دارای افسردگی معاف نیستند

© Photo / Ali Ahmadian / Сборная Ирана перед началом Международных армейских игр-2016
Сборная Ирана перед началом Международных армейских игр-2016 - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه برابر قانون موجود مشمولان دارای افسردگی از سربازی معاف نمی‌شوند گفت: اظهاراتی که در مورد معافیت مشمولان و سربازان دارای افسردگی منتشر شده، مورد تایید نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس- سردار موسی کمالی درباره اینکه آیا مشمولان دارای افسردگی از سربازی معاف می‌شوند  یا خیر، اظهار کرد: برابر قانون و آیین‌نامه‌های موجود تمامی مشمولان دارای افسردگی اعم از خفیف و شدید از سربازی معاف نمی‌شوند بلکه معاف از رزم خواهند شد.

وی با بیان اینکه امکان معافیت از سربازی به دلیل افسردگی وجود ندارد، گفت: بنابراین اظهاراتی که در مورد معافیت مشمولان و سربازان دارای افسردگی منتشر شده، مورد تایید نیست.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح همچنین افزود: تمامی مشمولان هنگام اعزام به سربازی توسط پزشکان معاین تحت بررسی قرار گرفته و در این بررسی‌ها، بررسی روانی نیز روی آنان انجام خواهد شد.

کمالی ادامه داد: در این مرحله اگر تشخیص بر افسردگی فرد باشد، این افراد معاف از رزم خواهند شد نه اینکه از سربازی معاف شوند.

وی تصریح کرد: در صورتی که علائم افسردگی در سربازان بروز پیدا کرده و یا آنان به این دلیل به ستاد کل نیروهای مسلح مراجعه کنند در حین خدمت نیز این افراد تحت بررسی قرار گرفته و در صورت تایید افسردگی، معاف از رزم از خدمت‌شان صادر خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала