مظنون به عملیات تروریستی در برلین تحت مراقبت سرویس های اطلاعاتی بود

© SputnikФотография подозреваемого в совершении теракта в Берлине
Фотография подозреваемого в совершении теракта в Берлине - اسپوتنیک ایران
Telegram
انیس عمری، مظنون به اجرای عملیات تروریستی در برلین مدت چند ماه تحت مراقبت سرویس های اطلاعاتی آلمان قرار داشت. به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را Spiegel Online روز چهارشنبه اعلام کرده است.

عمری متولد سال 1992 در تونس است و در ژوئیه 2015 به آلمان آمده است. وی پس از مدتی مورد توجه نهادهای انتظامی قرار گرفت. در ماه فوریه امسال سرویس های اطلاعاتی دچار این سوء ظن شدند که انیس عمری با گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) ارتباط دارد و این جوان 24 ساله را تحت کنترل شدید و دائمی قراردادند. در مجموع 549 نفر در آمان به به عنوان عناصر محرک تحت کنترل دائمی هستند.
این جوان تونسی بیشتر در برلین زندگی می کرد اما اخیرا به ایالت نوردراین- وستفالن آلمان رفت و آمد می کرد. علاوه بر این در مارس 2016 اطلاعاتی در اینباره دریافت شد که عمری قصد دارد برای خرید اسلحه به دزدی بپردازد اما دیرتر معلوم شد این اطلاعات صحت ندارد.
در ماه ژوئن مقامات آلمان به درخواست پناهندگی عمری جواب رد دادند اما نتوانستند وی را به میهنش بازگردانند چون شناسنامه نداشت و تونس طی مدت طولانی از قبول وی به عنوان شهروند خود امتناع می ورزید.
پلیس روز 21 دسامبر این جوان تونسی را تحت تعقیب اعلام کرده و برای اطلاعات درباره محل اقاماتش صد هزار یورو جایزه تعیین نمود.
یادآور می شود در جریان بازرسی از کامیونی که مردم را در بازارچه کریسمس در برلین زیر گرفته بود، اسنادی به نام انیس عمری پیدا شد. خاطرنشان می شود که ممکن است مجری عملیات تروریستی در برلین زخمی شده باشد.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала