«حلقه مسکو» چیست/ در دانشگاه آزاد چه می گذرد

© Fotolia / Borna_Mir / افتتاح نمایشگاه بین المللی الکترونیک و کامپیوتر در تهران
افتتاح نمایشگاه بین المللی الکترونیک و کامپیوتر در تهران - اسپوتنیک ایران
Telegram
میرزاده رئیس دانشگاه آزاد به مطلب منتشر شده در برخی رسانه‌ها درباره فعالیت فرزندش در حلقه‌ای به نام "حلقه مسکو" واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم- چندی پیش یکی از کانال‌های خبری(تلگرام) مطلبی را درباره دانشگاه آزاد مطرح کرد. در این مطلب اعلام شده که افرادی موسوم به «حلقه مسکو» از دوستان "احسان میرزاده" فرزند حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد از شهریور 1392 (تغییر مدیریت دانشگاه آزاد) از روسیه به ایران آمدند و در مناصب حساس و مهم این دانشگاه مشغول به فعالیت شدند.

براساس گزارش این کانال خبری، یکی از این افراد فردی با نام "احسان بغدادی" متولد سال 1368 است که در روسیه و در حرفه "تور لیدر ایرانی" با احسان میرزاده فرزند حمید میرزاده آشنا می‌شود. وی پس از شروع و پایان تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی‌ارشد و کارشناسی در روسیه، تقاضا کرد دکترای خود را در دانشگاه آزاد به انجام برساند؛ پس از اجابت تحصیل این فرد در مقطع دکترای دانشگاه آزاد، درخواست دیگر وی مبنی بر فعالیت در این دانشگاه نیز اجابت شده و به توصیه فرزند و رئیس دانشگاه آزاد، در این دانشگاه پست دستیار ارشدی دریافت می‌کند.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد روز گذشته در حاشیه یکی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و در پاسخ به سوال خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم درباره این مطالب، با بیان اینکه در جریان این مطلب نیستم، گفت: اگر هر سایت و رسانه‌ای درباره دانشگاه آزاد مطلبی یا عطسه‌ای را زد(اعلام کرد) رئیس دانشگاه باید به آن واکنش نشان دهد? از این سوالات دست بردارید و این چیزها(اینگونه سوالات) شان ما نیست که  سوال می‌کنید.

وی در عین حال پاسخ‌گویی به این سوال را به پایان جلسه واگذار کرد.

حمید میرزاده پس از حدود دو ساعت و با پایان جلسه و در حالی که برگه‌ای در دست داشت به خبرنگار تسنیم، گفت: جواب شما را در این برگه نوشته‌ام.

رئیس دانشگاه آزاد در حالی که از طرح این سوال برافروخته به نظر می‌رسید، این یادداشت کوتاه را در اختیار خبرنگار خبرگزاری تسنیم قرار داد.

میرزاده در این یادداشت نوشته است: آنان که به دروغ گواهی نمی‌دهند و در مجالس دروغ و فحش و بدگویی و غیره حضور نمی‌یابند و چون به لغو و بیهوده‌ای عبور کنند بی‌اعتنا و بزرگوارانه می‌گذرند، من به اینها سلام می‌گویم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала