نقش فعال روسیه در توسعه میادین نفتی ایران

© AP Photo / Ronald Zak / Министр нефти Ирана Бижан Намдар Зангане
Министр нефти Ирана Бижан Намдар Зангане - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر نفت ایران می گوید، شرکت های روسی بیشتر میدان های نفتی ایران را برای توسعه و افزایش ضریب بازیافت به خود اختصاص داده اند.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری مردمی ها- «بیژن زنگنه» امروز (سه شنبه) در آغاز نشست مشترک با «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه گفت: شرکت «لوک اویل» روسیه برای میدان های «منصوری» و «آب تیمور» ایران همکاری می کند.

وی با اشاره به این که شرکت «زارا بژنفت» روسیه برای میدان های آبان و پایدار غرب و شرکت «تات نفت» برای توسعه میدان دهلران قصد همکاری دارد، افزود: امروز تفاهمنامه همکاری برای توسعه میدان های چنگوله و چشمه خوش با شرکت روسی «گازپروم» امضا می شود.

زنگنه درباره همراهی روسیه با اوپک گفت: از همکاری سازنده روسیه بابت همکاری با اوپک برای بازگرداندن ثبات به بازار نفت قدردانی می کنیم.

وزیر نفت تاکید کرد، تماس تلفنی رییسان جمهوری دو کشور نقش مهمی در این زمینه داشت.

در نشست بیستم آذرماه تولیدکنندگان نفت عضو و غیرعضو اوپک در وین ، توافق شد روسیه در کنار دیگر کشورهای غیراوپک 560 تا 600 هزار بشکه تولید نفت خود را کاهش دهند. سهم روسیه از این کاهش ٣٠٠ هزار بشکه در روز تعیین شده است.

نشست مشترک وزیران نفت وانرژی ایران و روسیه اکنون در حال برگزاری است و پس از آن تفاهمنامه مشترک میان برخی شرکت های نفتی دو کشور امضا می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала