قاتلی که منزل برادر را آتش زد و همسر 20 ساله اش را کشت

© Fotolia / Burnstuff2003Пожарный на фоне пылающего огня
Пожарный на фоне пылающего огня - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که 19 سال پیش در پی اختلاف مالی با برادرش اقدام به آتش زدن خانه و قتل همسربرادرش کرده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا- در تاریخ 19 آبان ماه امسال فردی با دستور نیابت قضایی از شعبه 1101 دادگاه کیفری 2 تهران به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و در اظهاراتش گفت که که برادرم به نام رحیم. ص متولد 1346 به اتهام آتش سوزی منجر به جنایت تحت تعقیب قرار دارد و در خصوص شکایت خود از برادرش به کارآگاهان گفت: حدود 19 سال پیش ، برادرم با به آتش کشیدن خانه ام باعث شد تا همسر 20 ساله ام به نام رحیمه به علت سوختگی 95 درصد جان خود را از دست بدهد و خود من نیز دچار سوختگی 55 درصدی شده و چشم چپ خودم را از دست دادم.

شاکی پرونده در ادامه شکایتش به کارآگاهان گفت: شب حادثه و پس از پایان آتش سوزی ، بقایای بجای مانده از یک خودرو سواری در محل آتش سوزی باقی مانده بود که بنا بر نظریه آتش نشانی ، منشاء آتش سوزی و انفجار از داخل آن بود که در ادامه و با بررسی ارکان هویتی خودرو ، پلیس اعلام کرد که خودرو متعلق به برادرم رحیم بوده و از همان تاریخ تاکنون برادرم ناپدید شده است ؛ طی این مدت اقدامات زیادی برای دستگیری برادرم انجام شد اما هیچ اثر و نشانی از وی وجود ندارد.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که رحیم. ص طی این مدت با هویت های مختلف در تهران زندگی میکرده و تا حدود یک سال پیش نیز در یک مرکز تهیه غذا مشغول به کار بوده اما در حال حاضر در آنجا مشغول به کار نیست.

در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم با شناسایی مخفیگاه رحیم. ص در منطقه بریانک ، در تحقیقات نامحسوس اطلاع پیدا کردند که متهم طی این مدت متأهل شده و در حال حاضر نیز دارای دو دختر دوقلوی 8 ساله است، در نهایت رحیم در حین خروج از مخفیگاهش در منطقه بریانک و در حالیکه صورتش را با ماسک آلودگی هوا پوشانده بود ، در تاریخ سوم آذر ماه دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

رحیم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به آتش زدن منزل برادرش اعتراف کرد و انگیزه خود از اقدامش را داشتن اختلاف مالی با برادرش در خصوص تأسیس یک شرکت تولیدی پوشاک اعلام کرد و مدعی شد که گمان می کرده در زمان آتش زدن خانه برادرش ، کسی داخل خانه نیست.

متهم در خصوص شب حادثه به کارآگاهان گفت: پس از تهیه چندین کپسول گاز، آنها را در صندوق عقب خودرو شخصی خود قرار داده و به نزدیکی محل سکونت برادرم رفتم. شب حادثه ، شاهد خارج شدن برادرم به همراه اعضای خانواده اش از داخل خانه بودم و منتظر ماندم تا محل آرام شود، در همین مدت زمان ، داخل ماشین خوابم برد و پس از بیدار شدن ماشین را به نزدیکی منزل برادرم برده و پس از تخریب شیشه پنجره ، شیلنگ های متصل به کپسول های گاز را به داخل خانه انداختم و اقدام به روشن کردن آتش کردم که ناگهان همه جا آتش گرفت و خودم نیز دچار سوختگی شدم اما موفق به خارج شدن از محل شدم.

متهم در ادامه مدعی شد: پس از آتش زدن خانه برادرم ، به تهران آمده و طی این مدت بواسطه عدم ارتباط با هیچکدام از بستگان و اعضای خانواده ، اطلاع نداشتم که در آن آتش سوزی ، همسر برادرم فوت کرده است.

متهم در خصوص ازدواج خود در تهران نیز گفت: پس از گذشت 10 سال از موضوع آتش زدن خانه برادرم، ازدواج کردم و در حال حاضر نیز دو دختر دوقلو دارم، طی این مدت، هر بار که از سوی همسرم یا خانواده اش در خصوص اعضای خانواده و بستگانم سؤال می شد، عنوان می کردم که با آنها اختلاف شدیدی دارم و آنها نیز پس از گذشت مدتی دیگر سؤالی در این خصوص نمی کردند.

متهم در خصوص استفاده مداوم از ماسک آلودگی هوا نیز به کارآگاهان گفت: 19 سال است که برای شناسایی نشدن ، از ماسک آلودگی هوا استفاده می کنم اما سرانجام دستگیر شدم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به رسیدگی به پرونده در شعبه 116 دادگاه کیفری تبریز و با توجه به ارتکاب جنایت در شهرستان تبریز ، متهم برای ادامه رسیدگی به پرونده در اختیار مقام قضایی تبریز قرار گرفت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала