برقراری ارتباط رهبران جهان با ترامپ کار ساده ای نیست

© AP Photo / Matt RourkeКандидат в президенты Дональд Трамп с телефоном
Кандидат в президенты Дональд Трамп с телефоном - اسپوتنیک ایران
Telegram
شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: دسترسی رهبران جهان و متحدان نزدیک آمریکا به 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری منتخب این کشور از طریق تماس تلفنی ؛ با دشواری همراه بوده است.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از ایرنا- سی ان ان روز پنجشنبه گزارش داد: ترامپ در پاسخ به تماس هایی که بطور سنتی از سوی رهبران جهان با رئیس جمهوری منتخب آمریکا پس از پیروزی وی گرفته می شود، تعلل ورزیده و در موردی، یکی از رهبران متحد نزدیک به آمریکا پس از تماس های مکرر طی یک روز کامل، سرانجام توانسته است با وی گفت وگو کند.

سی ان ان افزود: این درحالی است که وزارت خارجه آمریکا دراین گونه موارد ؛ رابط برقراری چنین تماس هایی است و 'جان کربی' سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفته است که این وزارت خانه آمادگی برقراری ارتباط رهبران جهان با رئیس جمهوری منتخب را دارد.

'جیم شوتو' خبرنگار بخش امنیت ملی 'سی ان ان' در این باره گزارش داد: نخستین تماس تبریک خارجی 'دونالد ترامپ' بعنوان رئیس جمهوری منتخب بیش از زمان معمول به درازا کشیده است.

سی ان ان گزارش داد: این درحالی است که ترامپ توئیتی نوشت که برخلاف آنچه 'نیویورک تایمز' گزارش داده رهبران کشورهای روسیه، ژاپن، انگلیس، عربستان و آلمان با وی تماس داشته اند.

این شبکه تلویزیونی گزارش داد: درحالی که قرار است 'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن امروز پنجشنبه با 'دونالد ترامپ' دیدار کند، هنوز تیم وی از سوی وزارت خارجه آمریکا درمورد این ملاقات توجیه نشده و ترامپ همچنان فاقد کابینه مشخصی دراین دیدار است.

درهمین حال خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد: 'مالکوم ترنبول' نخست وزیر استرالیا جزو نخستین رهبران جهانی است که موفق شده است با دونالد ترامپ بعنوان رئیس جمهوری منتخب آمریکا مکالمه تلفنی داشته باشد.

رویترز گزارش داد: برقراری این تماس تلفنی نه از طریق وزارت خارجه آمریکا بلکه به واسطه یکی از دوستان گلف باز ترامپ صورت گرفته است.

پیش از این؛ رسانه های خارجی امروز پنجشنبه از نگرانی در تاخیر دولت ترامپ خبر دادند.

سی ان ان و رویترز گزارش دادند: درحالی که تنها حدود 60 روز دیگر تا موعد سوگند ریاست جمهوری و ورود وی به کاخ سفید زمان باقی است، ترامپ از برنامه زمان بندی شده عقب مانده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала