کشتی‌های جنگی روسی مستقر در سواحل سوریه مواضع تروریستها را مورد هدف موشک‌های خود قرار دادند

© Ministry of defence of the Russian FederationЗапуск ракеты во время военной операции в Сирии
Запуск ракеты во время военной операции в Сирии - اسپوتنیک ایران
Telegram
پس از گذشت یک ماه از آتش‌بس‌های مکرر که البته با نقض گسترده آن از سوی تروریست‌ها روبرو شد، وزارت دفاع روسیه آغاز عملیات نظامی گسترده در حومه‌های ادلب و حمص و تشدید حملات هوایی به مواضع تکفیری‌ها در حلب را اعلام کرد.

 

به گزارش  اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم در سوریه، یک منبع میدانی گفت جنگنده‌ها روز گذشته به مدت چندین ساعت پیاپی مواضع و مراکز تجمع تروریست‌های تکفیری را در محله‌های شرقی حلب از سمت جنوب و شمال هدف قرار دادند.

این منبع که با خبرنگار تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، ‌افزود جنگنده‌ها به صورت گسترده مراکز تجمع تروریست‌ها در مساکن هنانو، الحیدریه و البریح در شمال فرودگاه بین المللی حلب را بمباران کردند که در پی آن درگیری‌های شدیدی میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در همان محور رخ داد.

جنگنده‌ها همچنین حومه غربی منطقه المنصوره تا منطقه الراشدین 4 واقع در بخش غربی حلب را که از اهداف بعدی ارتش به شمار می‌رود،‌هدف قرار دادند، این منطقه از اهمیت جغرافیایی و راهبردی برای ارتش به شمار می‌رود، و ارتش آن را گذرگاه عملیات نظامی به سمت حومه جنوبی حلب تا خان‌طومان یا حومه غربی تا خان العسل و المنصوره می‌داند و اگر بتواند الراشدین را آزاد کند، معنایش  تامین امنیت محور غربی و عقب‌نشینی گروه‌های تروریستی به نقاط پشتی و حومه شمالی ادلب خواهد بود.

این منبع تاکید کرد پیش از حملات هوایی به مواضع تروریست‌ها در حلب، کشتی‌های جنگی روسی مستقر در سواحل سوریه در دریای مدیترانه بیش از 15 موضع تروریست‌ها از جمله انبارهای مهمات و کارگاه ساخت موشک گروه‌های تروریستی النصره،‌حزب ترکستانی و جیش الفتح را در سراقب،‌ اریحا،‌ مره النعمان،‌ جسرالشغور،‌ جبل الزاویه و خان شیخون در حومه ادلب هدف موشک‌های خود قرار دادند که خسارت‌ها و تلفات سنگینی بنا به اعتراف رسانه‌های حامی تروریست‌ها به آنها وارد کرد.

موشک‌های شلیک شده از سوی کشتی‌های جنگی روسی مواضع تروریست‌ها در ادلب را هدف قرار داد،‌این حملات دور جدید عملیات روسیه و دولت سوریه برای حمایت از جبهه غربی حلب قلمداد می‌شود،‌چرا که شهرک‌های سراقب، اریحا و تفتناز در حومه ادلب دژهای اساسی گروه‌های تروریستی النصره و احرارالشام و تامین کننده اساسی نیرو برای گروه‌های تروریستی در جبهه‌های حماه و غرب حلب به ویژه تروریست‌های انتحاری به شمار می‌رود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала