واکنش امریکا به دیدار ظریف از لبنان

© AP Photo / Hussein MallaПрезидент Ливана Мишель Аун
Президент Ливана Мишель Аун - اسپوتنیک ایران
Telegram
«ما نمی‌خواهیم از یک موضوع(سفر محمد جواد ظریف) نتیجه‌گیری خاصی بکنیم و بگوییم که دولت جدید لبنان به سمت یک جریان خاص متمایل شده است».

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری به سفر وزیر خارجه ایران به بیروت و دیدارش با رئیس‌جمهور لبنان واکنش نشان داد؛ سفری که پس از انتخاب «میشل عون»، اولین سفر یک مقام ارشد خارجی به لبنان محسوب می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران به سفر وزیر خارجه ایران به بیروت و دیدارش با رئیس‌جمهور لبنان واکنش نشان داد.

«مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود با سوالی درباره سفر وزیر خارجه ایران به بیروت و دیدارش با رئیس‌جمهور جدید لبنان روبرو شد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت که «ما نمی‌خواهیم از یک موضوع(سفر محمد جواد ظریف) نتیجه‌گیری خاصی بکنیم و بگوییم که دولت جدید لبنان به سمت یک جریان خاص متمایل شده است».

او البته ادامه داد که «ما این واقعیت را تایید می‌کنیم که حزب‌الله از دولت جدید لبنان حمایت کرده است اما باید ببینیم موضعگیری دولت جدید چگونه خواهد بود».

او با تاکید بر تاثیرگذاری مولفه‌های مختلف و پیچیدگی شرایط لبنان، تاکید کرد که آمریکا خواهان توفیق دولت لبنان در رسیدگی به امور مربوط و محوله است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала