بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ نیروی داعش در جریان عملیات موصل کشته شده‌اند

© Ministry of defence of the Russian Federationالضربات ضد داعش فى سوريا
الضربات ضد داعش فى سوريا - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک ژنرال ارتش آمریکا گفته است که از زمان آغاز عملیات پس گرفتن موصل از نیروهای گروه موسم به دولت اسلامی (داعش) تاکنون بیش از ۸۰۰ نفر از شبه‌نظامیان این گروه کشته شده‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از بی بی سی- ژنرال جوزف ووتل، بلندپایه‌ترین فرمانده نظامی آمریکا در خاورمیانه، به خبرگزاری فرانسه گفت که در طول ده روز گذشته بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ نیروی داعش در جریان عملیات موصل کشته شده‌اند.

آمریکا برآورده کرده است که بین ۳۵۰۰ تا پنج هزار شبه‌نظامی داعش در داخل شهر موصل و حدود دوهزار نفر دیگر در مناطق حومه‌ای آن مستقر هستند.

نیروهای ارتش عراق با همراهی نیروهای پیشمرگ کرد و شبه‌نظامیان شیعه و سنی از چند جبهه در حال پیشروی به سوی شهر موصل هستند و تاکنون چندین روستا را در اطراف این شهر به کنترل خود در آورده‌اند.

با نزدیک شدن نیروهای عراقی به شهر، مقاومت نیروهای داعش هم به مراتب بیشتر شده و پیشروی عملیات را کندتر کرده است.

موصل، بزرگ‌ترین شهر شمال عراق، از دو سال پیش به اشغال داعش در آمده و به مرکز این گروه در عراق تبدیل شده است.

انتظار می‌رود ده‌ها هزار ساکن موصل در روزهای آینده از این شهر فرار کنند

هم‌زمان نفیسه کوهنورد، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در شمال عراق، گزارش می‌دهد که اردوگاه‌های بیشتری برای پناهجویان در نزدیکی شهر اربیل باز شده است. انتظار می‌رود ده‌ها هزار نفر از ساکنان موصل با نزدیک شدن نبرد از این شهر فرار کنند و به سوی اربیل بروند.

فرماندهان نظامی در شهر قیاره به خبرنگار بی بی سی گفته‌اند که برای محاصره کامل شهر تغییراتی در نقشه اولیه عملیات داده شده است.

در حال حاضر نیرواهای داعش همچنان می‌توانند در گروه‌های کوچک‌تر وارد شهر شوند یا از آن خارج شوند.

خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی می‌گوید گزارش‌ها از داخل موصل حاکی از آناست که تعدادی از نیروهای محلی داعش با تراشیدن ریش خود سعی می‌کنند از این گروه فاصله بگیرند و خود را نجات دهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала