حامیان تروریست به دنبال راهکارهای جدید برای ایجاد تغییر در روند شکست های مکرر

© Photo / Youtube/PressTV Documentariesداعش دختر عراقی را به مزایده در عربستان گذاشت
داعش دختر عراقی را به مزایده در عربستان گذاشت - اسپوتنیک ایران
Telegram
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: داعش در درون خود و علیه رئیس خودخوانده اش(ابوبکر البغدادی) دچار انشعاب شده و ضمن آن میان داعش و دیگر گروه های تکفیری تروریستی نیز اختلافات گسترده ای وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مصاحبه با خبرنگاران گفت: تروریست های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته اند و از این رو حامیان آن ها با ترفندهای سیاسی به دنبال تاخیر در روند شکست آن ها برآمده اند.

وی با اشاره به برخی اظهارنظرهای مقامات آمریکایی در خصوص نقش احتمالی ایران در حمله موشکی به  ناوهای آمریکایی در دریای سرخ تاکید کرد: متحدان امریکا در یمن با شکست های  پی در پی،  توسط ملت یمن تحقیر شده اند و انتساب این شکست ها به ایران برای فرافکنی و فرار از بار سنگین مسئولیت ناشی از جنایت های جنگی است.

دریابان شمخانی افزود: ایران به طور قطع مسیر حمایت از مردم و ملت های مظلوم منطقه را ادامه داده و در صورت حمایت مستقیم از دولت ها و ملت های تحت ستم واهمه ای از بیان آن ندارد.

وی با اشاره به حمایت های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران از گروه های مقاومت فلسطینی طی سال های گذشته تصریح کرد: این روند که از سوی عالی ترین مقام کشور نیز به صراحت بیان شده، به منظور دفاع از مردم مظلوم فلسطین و افزایش توان دفاع در برابر حملات رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با رد برخی اتهامات واهی علیه این کشور که با رویکرد فرار به جلو از سوی دشمنان جمهوری اسلامی مطرح می شود گفت: ارتقاء مستمر آمادگی های ملی برای مقابله با توطئه هایی که با هدف تضعیف پایه های اقتدار کشور در جریان است راهبرد غیر قابل تغییر جمهوری اسلامی است.

علی شمخانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سلسله عملیات موفقیت آمیز در حلب و موصل توسط ارتش های سوریه و عراق گفت: داعش در درون خود و علیه رئیس خودخوانده اش ابراهیم البدری (موسوم به ابوبکر البغدادی) دچار انشعاب شده و ضمن آن میان داعش و دیگر گروه های تکفیری تروریستی نیز اختلافات گسترده ای وجود دارد که ناشی از فرصت طلبی، جاه طلبی و بدعت گرایی سران آنهاست.

وی افزود: بحران هویتی و تشکیلاتی تروریست ها در کنار قابلیت های عملیاتی نیروهای مسلح عراق و سوریه که در پاکسازی موصل و شمال سوریه متبلور گردیده، مجدداً واقعیت های قدرت در معادلات امنیتی منطقه را به نمایش می گذارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تولیدکنندگان نیروهای تکفیری به همراه حامیان فرامنطقه ای آنان در استفاده از کارت گروه های تروریستی برای تخریب ظرفیت های جبهه مقاومت شکست خورده اند تاکید کرد: حامیان تروریست ها پس از افشاء نقشه های تکراری شان به دنبال راهکارهای جدیدی برای ایجاد تغییر در روند شکست های مکرر خود هستند که هوشیاری دولت ها و ملت های منطقه برای مقابله با آن ضروری است.

وی در پایان عنوان داشت: فرجام این مسیر پیروزی جریان مقاومت و غلبه مردم مقاوم یمن، عراق و سوریه و شکست جریان تروریسم وارداتی و حامیان منطقه ای آنان خواهد بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала