مصر اعلام کرد از ایران نفت دریافت نمی کند

© AFP 2023 / Ali Al-Saadiبشکه های نفت
بشکه های نفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک مقام در وزارت نفت مصر اعلام کرد کشور وی دارای هیچ ارتباطی با ایران برای دریافت نفت از این کشور نیست

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری ایرنا، پایگاه خبری المصری الیوم روز چهارشنبه به نقل از منابعی در وزارت نفت مصر هرگونه ارتباط به هر شکلی را با ایران به منظور ارائه محموله های سوخت به مصر بعید دانسته و گفتند مصر در این زمینه هیچ ارتباطی با ایران نداشته و نخواهد داشت.
به نوشته روزنامه المصری الیوم این اظهارات بعد از آن اعلام شد که مصر رسما از ورود محموله های جایگزین مواد نفتی شرکت آرامکو عربستان به قاهره و وجود ادعاهایی در باره همکاری با ایران در این خصوص سخن گفت.
یادآوری می شود یک مقام دولتی مصر روز دوشنبه اعلام کرد که شرکت نفتی آرامکو عربستان به شرکت نفت دولتی مصر اطلاع داده است که عرضه تولیدات نفتی پالایش شده را به قاهره متوقف می کند.
منابع آگاه در وزارت نفت مصر به این روزنامه گفتند، عمرو الجارجی وزیر دارایی و طارق عامر رئیس بانک مرکزی مصر با وزیر نفت کویت برای ورود محموله های کافی مورد نیاز مصر در هر زمان و با امکانات زیاد در پرداخت به توافق رسیده اند.
این منابع که به نوشته المصری الیوم دارای مسئولیت در وزارت نفت مصر هستند گفتند، از جمله سناریوهای جایگزین برای تامین مواد نفتی از آمریکای لاتین و الجزایر است.
در همین حال یک روزنامه نگار مطرح مصری با اشاره به توقف کمک های نفتی عربستان به مصر به علت موضع قاهره در قبال دولت سوریه گفت که ایران و ونزوئلا برای تامین نفت مورد نیاز ما اعلام آمادگی کرده اند.
به نوشته پایگاه مصری الوطن عبدالله السناوی نویسنده و روزنامه نگار مصری در این باره گفت: موضع مصر نسبت به بحران سوریه به موضع ایران و روسیه نزدیک تر است تا محور عربستان، قطر، ترکیه و آمریکا و توقف کمک های نفتی عربستان به ما موجب می شود به دنبال جایگزین باشیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала