همکاری ایران خودرو با پژو

© AFP 2022 / BEHROUZ MEHRIAn Iranian man works on a Peugeot 206 car at the Iran Khodro auto plant, west of Tehran (File)
An Iranian man works on a Peugeot 206 car at the Iran Khodro auto plant, west of Tehran (File) - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت:‌ مردم ایران از شرکت‌های خارجی به دلیل ترک بازار در زمان تحریم ناراحت هستند و باید عملکرد شرکت ایکاپ، پژو سیتروئن و ایران خودرو به گونه‌ای باشد تا این خاطره از بین برود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ايكوپرس، مهندس يكه‌زارع در نشست مشترك مدیران گروه صنعتی ایران خودرو و پژو سيتروئن بر تغيير رويكرد از C.K.D به سمت توليد داخلي در قرارداد با اين شركت تاكيد كرد و گفت: از منافع اين قرارداد دو طرف ايراني و فرانسوي منتفع خواهند شد.
وي بر ايجاد ظرفيت توليد 200 هزار دستگاه در سال اشاره كرد و با بيان اين كه كيفيت،‌ ساخت داخل و صادرات سرفصل هاي مهم در همكاري با پژو است گفت:‌ با توليد محصول با كيفيت جهاني و قيمت رقابتي در بازارهاي صادراتي گروه پژو حضور خواهيم داشت.
وي افزود: در سال سوم همكاري توليد محصولات مشترك با بیشترین درصد داخلي سازي عرضه خواهد شد كه اين خود موجب افزايش توان فني و مهندسي قطعه سازان كشور می‌شود.
مهندس يكه‌زارع با بيان اين كه با ورود محصولات به بازارهاي صادراتي، دروازه صادرات قطعه نيز باز خواهد شد تاكيد كرد:‌ قطعه‌سازان بايد به فكر توسعه توان رقابتي خود باشند.
وی تاکید کرد: ایکاپ با عرضه به روز محصولات ایمن و راحت و ارائه خدمات پس ازفروش در حد استانداردهای روز، خاطرات بد پژو در زمان تحریم را فراموش خواهند کرد.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه حساب ایکاپ به عنوان یک شرکت مستقل از پژو و ایران خودرو جداست، افزود: ایکاپ در حال حاضر از امکانات شبکه خدمات پس از فروش و تولید ایران خودرو استفاده خواهد کرد. و در مراحل تکاملی شبکه خدمات پس از فروش خاص خود را خواهد داشت.
مهندس یکه‌زارع رمز موفقیت ایکاپ را بهره وری بالا،قیمت رقابتی،کاهش هزینه ها و تولید کیفی دانست.
وی با اشاره به اینکه خودروهایی که توسط ایکاپ تولید و عرضه خواهند شد، جدید هستند گفت: به عنوان نمونه خودروی 2008 که اسفند ماه سال جاری در ایران تولید می‌شود ماه آینده در خط تولید پژو قرار می‌گیرد.
یکه زارع در مورد صادرات محصولات ایکاپ خاطر نشان کرد: محصولات تولیدی ایکاپ با استاندارد یورو شش هم قابلیت تولید دارد و هیچ ممنوعیتی برای صادرات آن وجود ندارد.
وی تصریح کرد: در برنامه ایران خودرو صادرات محصولات این شرکت به بازارهای اطراف ایران تدارک دیده شده است و امیدوار هستیم شریک تجاری ما؛ پژو ما را در این مسیر همیاری کند.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: هر محصولی که توسط پژو طراحی و تولید شود و برای ایکاپ توجیه اقتصادی داشته باشد در شرکت ایکاپ تولید خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала