تمرین مشترک دریایی ایران و ایتالیا درآبهای خلیج فارس

© AFP 2022 / Jamejamonline/Ebrahim NorooziЗапуск ракеты во время военно-морских учений Velayat-90 в Иране
Запуск ракеты во время военно-морских учений Velayat-90 в Иране - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش از تمرینات مشترک دریایی و پروازی ایران و ایتالیا در آب‌های آزاد خبرداد و گفت: پخش کلیپ اقتدار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تعجب افسران ایتالیایی را برانگیخت.

به گزارش تسنیم امیر دریادار حسین آزاد شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پهلوگیری ناو ایتالیایی یورو در ساحل شهر بندرعباس اظهار داشت: این ناو ایتالیایی روز شنبه وارد شهر بندرعباس شد و پس از ملاقات سفیر و فرمانده ناو و همچنین افسران با فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی، امام جمعه بندرعباس و استاندار هرمزگان از شهر بندرعباس و جزیره قشم بازدید کردند.

وی بیان‌داشت: فرمانده و پرسنل ناو ایتالیایی یورو همچنین به گلزار شهدا رفته و با اهدای شاخه گل به مقام شامخ شهدا به ویژه شهدای دریایی ادای احترام کردند.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه این ناو ایتالیایی روز سه‌شنبه شهر بندرعباس را ترک می‌کنند، گفت: ناو ایتالیایی و بالگرد یورو با 2 ناوشکن جمهوری اسلامی الوند و البرز و بالگردی از هوادریای ایران، تمرینات مشترک اعم از پروازی و دریایی در طول مسیر و در آب‌های آزاد و بین المللی انجام می‌دهند.

امیر دریادار آزاد گفت: این تمرینات در راستای ارتقای توان رزمی و تبادل اطلاعات و دانش دریایی بین نیروی دریایی دو کشور ایتالیا و ایران انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه پخش کلیپ اقتدار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سبب برانگیخته شدن تعجب فرماندهان و پرسنل ناوگروه ایتالیایی شد، تصریح‌کرد: ابهت این کلیپ اعم از پرتاب موشک ناوشکن سبک و سنگین، ناوپشتیبانی سنگین خارک، ناوهای پشتیبانی سبک، یگان‌های موشک انداز با سرعت‌ها و توانایی‌های مختلف و نظم و انضباط حاکم در این حرکات رزمایشی بود.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه کشور ایتالیا عضو ناتو است، گفت: مشاهده عظمت ایران در برابر کشور چین در قطعه‌ای از این کلیپ و تقدیر و تشکر سفیر چین از نیروی دریایی ایران بیانگر عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

امیر دریادار آزاد ابراز داشت: تعاملات و رفت و آمدها با کشورها با هدف توسعه روابط سیاسی و بین المللی و از سویی بر مبنای عزت، مصلحت و حکمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگرفته از تدابیر مقام معظم رهبری است.

وی اضافه‌کرد: به فرموده معظم له نیروی دریایی راهبردی با عمق‌دهی به سیاست‌های کشور می‌تواند به دستگاه دیپلماسی کشور کمک کند.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش ادامه داد: رهبر معظم انقلاب همچنین فرمودند نیروی دریایی با چنین مختصات دریایی می‌تواند در سیاست‌های کلی مملکت اثرگذار باشد و پهلوگیری ناوهای اروپایی در سواحل کشور ایران نمونه بارز این اثرات است.

امیر دریادار آزاد گفت: این ناو ایتالیایی پس از 7 ماه دریانوردی نخست در بندر سلاله پهلو گرفته و سپس وارد شهر بندرعباس و منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала