گام مهم ایران و قطر در راه گفتگوی سیاسی

© AP Photo / Presidency Officeگام مهم ایران و قطر در راه گفتگوی سیاسی
گام مهم ایران و قطر در راه گفتگوی سیاسی - اسپوتنیک ایران
اشتراک
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در گفتگوی تلفنی با امیر قطر تأکید کرد فقط با گفتگوی سیاسی می توان مسائل منطقه را حل و فصل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی گفت:" مسایل منطقه باید توسط کشورهای منطقه و تنها از طریق مذاکره سیاسی، گفت و گو و مفاهمه، حل و فصل شوند".
روحانی افزود:" افزود: جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد و تقویت این روند ، از هیچ تلاشی دریغ نمی کند و همگان باید در این عرصه بکوشند".
شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز در این تماس تلفنی گفت: روابط ایران و قطر پیوسته روابطی تاریخی و صمیمانه بوده و ما همواره از گسترش و تعمیق همکاری میان دو کشور در همه عرصه ها استقبال می کنیم و به دنبال روابطی ویژه و متمایز با تهران هستیم.
امیر قطر با اشاره به روابط ویژه و متمایز تهران و دوحه اظهارداشت: ما معتقدیم که از این روابط باید در جهت حل مسایل پیچیده و سخت منطقه استفاده کنیم. ایران دارای جایگاه و نقش ویژه ای در منطقه است که ایفای آن نقش در راستای منافع ما نیز هست.
وی با تاکید بر ضرورت تقویت گفت و گو بین ایران و کشورهای جنوبی خلیج فارس، تصریح کرد: این گفت و گو بسیار مهم است چرا که مشکلات باید روی میز گفت و گو ، حل و فصل شوند و نه کسان دیگری بیایند و بخواهند آن را حل کنند.
شیخ تمیم بن حمد آل ثانی درمورد ریشه های گسترش موج تروریسم و افراطی گری در منطقه نیز گفت: بی تردید تقویت ارتباطات و همکاریها میان کشورهای منطقه می تواند در جهت منافع مردم منطقه باشد که در مواجهه با تروریسم ، در شرایط سختی بسر می برند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала