استاندارآذربایجان شرقی: احساس شرمندگی رهبری از بیکاری جوانان را به لبخند رضایت تبدیل می کنیم.

© AFP 2022 / Atta Kenareخبر کشف بمب در مسجدی در تهران تکذیب شد
خبر کشف بمب در مسجدی در تهران تکذیب شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر کشور با اشاره به واگذاری 100 اختیار از مرکز به استان ها در دولت تدبیر و امید، بر ضرورت تمرکززدایی از پایتخت به منظور گره گشایی از موانع موجود در راستای رونق تولید تاکید کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک- به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه یکشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی در تبریز با بیان اینکه تصمیم گیری در تهران برای تمام مناطق کشور با شرایط متفاوت شایسته نیست، گفت: برخی سیاست های کلان همچون سیاست های مالی باید متمرکز باشد ولی مشکل یک واحد تولیدی باید به صورت استانی و با اختیار استانداران حل شود.

وی با اشاره به اینکه در بودجه سال 96بر تمرکززدایی توجه شده است، گفت: در این برنامه، بودجه ریزی درآمد هزینه ای به صورت استانی دیده شده است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی در سه استان آذربایجان شرقی ، لرستان و کرمان به وزرات کشور سپرده شده است، گفت: شرکت در نشست های اقتصاد مقاومتی و بررسی واحدهای تولیدی این سه استان در همین راستا در دستور کار قرار دارد.

وی بر گفتمان سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: برای ایجاد مشارکت عمومی باید از روش های نهادینه سازی استفاده شود.

وی با بیان اینکه هماهنگی قوا در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با تاکید رهبری افزایش یافته است، از همراهی صندوق توسعه ملی خبرداد و گفت: در نشست هفته گذشته با اعضای این صندوق به نتایج مطلوبی رسیدیم.

وزیر کشور با بیان اینکه تکمیل طرح های نیمه تمام وظیفه دستگاه های اجرایی و تاکید رئیس جمهوری است ، اظهارکرد: فعال سازی طرح های نیمه فعال در صورتی که اهلیت و بازدهی لازم را داشته باشند اولویت دولت است.

رحمانی فضلی گفت: ساماندهی آسیب های اجتماعی در کنار اقتصاد مقاومتی از اولویت های اصلی وزارت کشور است.

وی در این نشست بانک کشاورزی را به واسطه همکاری فعال در راه اندازی مجدد واحد ماشین آلات صنعتی مجتمع تراکتوری تبریز به عنوان واحد فعال و مدیرعامل مجتمع تراکتورسازی تبریز را به عنوان مدیر فعال معرفی کرد.

بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور هم با بیان اینکه برای حل مشکلات واحدهای تولیدی زمان نمی شناسیم و در حوزه معاونت اقتصادی وزارت کشور ساعت اداری معنی ندارد، گفت: جدیت و پیگیری وزیر کشور انگیزه بیشتری به ما در رفع مشکلات واحدهای تولیدی می دهد.

استاندار آذربایجان شرقی هم با قدردانی از پیگیری مجدانه وزیر کشور در حل مشکلات واحدهای تولیدی استان، اظهارکرد: ایجاد باور همراهی دولت در بخش خصوصی موتور محرکه اقتصاد کشور است.

اسماعیل جبارزاده با بیان اینکه دولت نسبت به حل مشکلات بخش خصوصی اهتمام دارد، گفت: درصدد مصادره موفقیت های بخش خصوصی نیستیم و تنها می خواهیم از ظرفیت های این بخش برای توسعه استان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه 8 صادر کننده نمونه از 22 صلادرکننده نمونه کشور در سال گذشته از آذربایجان شرقی بودند ، گفت: با همراهی وزارت کشور و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی شاهد موفقیت های بیشتر خواهیم بود.

استاندارآذربایجان شرقی با بیان اینکه با همراهی بخش خصوصی الگوی مناسبی برای کل کشور در زمینه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در راستای منویات رهبری و دغدغه ریاست جمهوری خواهیم بود، اظهارکرد: احساس شرمندگی رهبری از بیکاری جوانان را به لبخند رضایت تبدیل می کنیم.

علی نواداد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی هم با ارائه گزارشی از فعالیت های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ، گفت: سه هزار و 343 واحد تولیدی استان متقاضی تسهیلات رونق تولید بوده و در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند که تا زمان حاضر 575 میلیارد ریال برای 100 واحد پرداخت شده است.

داود بهبودی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی هم اقدام های انجام شده ستاد اقتصاد مقاومتی استان را تشریح کرد.

در این نشست تعدادی از فعالان بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی با مقایسه شرایط پیش از تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی و وضعیت کنونی از همراهی وزیر کشور در حل مشکلات واحدهای تولیدی استان قدردانی کردند.

وزیر کشور در سفر خود به تبریز ضمن بازدید از 2 واحد مجدد فعال شده، در آیین اختتامیه نشست استانداران منطقه یک با سفیران و نمایندگی های جمهوری اسلامی در کشورهای منتخب همچنین در همایش شهرداران ، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی استان سخنرانی کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала