مصر، سوریه وافغانستان خواستار عضویت در سازمان همکاری شانگهای هستند

© Sputnik / SCO Host Photo Agency/Alexei DanichevСпецпредставитель президента России по делам Шанхайской организации сотрудничества Бахтиер Хакимов
Спецпредставитель президента России по делам Шанхайской организации сотрудничества Бахтиер Хакимов - اسپوتنیک ایران
Telegram
بختیار حکیموف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد که مصر، سوریه و افغانستان درخواست عضویت در این سازمان را ارائه کرده اند.

حکیموف با اشاره به نشست سران سازمان همکاری شانگهای در تاشکند پایتخت ازبکستان که روز جمعه با حضور هیات ایرانی به سرپرستی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به عنوان عضو ناظر برگزار شد، گفت که افغانستان (ناظر)، مصر و سوریه درخواست مشارکت در سازمان همکاری شانگهای را به عنوان شریک ارائه کرده اند و بنگلادس هم در حال اقدام در این زمینه است.

خبرگزاری ایتارتاس امروز (یکشنبه) نوشت: حکیموف با بیان اینکه مسائل اندک اندک حل خواهد شد، افزود به دوستان توضیح می دهیم، درخواست های تحویل گرفته شده را برای تصمیم گیری بررسی و مطالعه خواهیم کرد.

در نشست تاشکند که سران ترکمنستان (میهمان افتخاری) ازبکستان، روسیه، قزاقستان، چین، قرقیزستان، تاجیکستان، هند، پاکستان و افغانستان حضور داشتند، تفاهم تبدیل عضویت ناظر دهلی نو و اسلام آباد در سازمان همکاری شانگهای امضا شد و براساس برنامه اعلام شده نیز جمهوری اسلامی ایران در آینده ای نزدیک به صورت شریک رسمی به این سازمان می پیوندد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала