گزارش و تحلیل

وسایل نقلیه ولادیمیر پوتین

© Sputnik / Aleksey Nikolskyiولادیمیر پوتین در داخل باتیسکاف
ولادیمیر پوتین در داخل باتیسکاف - اسپوتنیک ایران
Telegram
پوتین فقط با بالگرد « می -8» پرواز می کند.

دمیتری پسکوف،دبیر مطبوعاتی  ریاست جمهوری روسیه،  چندی پیش  در باره  برنامه کاری بسیار فشرده  رئیس جمهور تعریف کرد و گفت  این امر  مشکلی برای  رانندگان در خیابان های  شهر ایجاد نخواهد کرد.  پوتین با بالگرد  پرواز می کند.  چند سال است که وی  هر چه بیشتر از این نوع وسیله نقلیه استفاده می کند.

 اکتبر  سال 2012،  ولادیمیر پوتین  در روز  تولد خود،  اعلام نمود که قصد دارد هر چه بیشتر  از کرملین دور شود  تا باعث  ترافیک  سنگین در خیابان های  مسکو نشود.  از اینرو  در « اوگارووا نو»  در حومه مسکو  ساکن شد.  دمیتری مدودف ، نخست وزیر روسیه  نیز با بالگرد رفت و آمد می کند.  از اینرو جایگاه  فرود بالگرد  روبروی کاخ  سفید روسیه  در  خیابان ساحلی « کراسنوپرسننسکی»  ساخته شده است. پس از شش  ماه  دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری  به بی معنا بودن  این ایده اعتراف کرد.  ترافیکی که پوتین  و مدودف سعی کردند  مانع از ایجاد آن شوند  کمتر نشد.  اما جایگاه فرود بالگرد  در باغ « تاینیتسکی» کرملین  مجهزتر گشت.

 پوتین تکنیک آلات روسی را ترجیح می دهد  و  فقط با بالگرد « می —8»  پرواز می کند. شرکت « بالگردهای  روسیه»  ویژه پرواز رئیس جمهور  مدل جدید « می» با سالن بهتر و مجهزتر برای شخصیت های مهم  کشور   را طراحی کرد.  چند سال پیش  کابین « لوکس»  چنین بالگردی به ولادیمیر پوتین نشان داده شد.  در داخل کابین مسافر بالگرد، صندلی چرمی، کاناپه، تلویزیون و  همه جور وسایل برقی  از قهوه جوش گرفته  تا  یخچال وجود داشت. پوتین بعد از دیدن از کابین بالگرد  از ریاست « مین پروم تورگ» افزودن یک چیز دیگر را درخواست نمود.

 رئیس جمهور روسیه در زمان برگزاری نمایشگاه  بین المللی  هوا — فضا « ماکس»  در سال گذشته،  از پرنس  امارات  متحده عربی  دعوت کرد  وارد کابین مسافر  بالگرد جدید بشود. در آنجا چیزی بود که  می بایست باعث تعجب  شاهزاده شود  که به تجملات  عادت دارد.

ولادیمیر پوتین با مرسدس بنز — Mercedes-Benz S600 Pullman-  رفت و آمد می کند.  در گاراژ سرویس فدرال  11 خودرو از این مدل وجود دارد.  ولادیمیر پوتین  با  مرسدس بنز برای اولین دور ریاست جمهوری  راهی کرملین شد. با همین خودرو برای  یاد  کردن سوگند در مراسم تحلیف در روز  7 ماه مه سال 2994  راهی کرملین شد و همانا در آن زمان، تعویض  خودروهای ریاست جمهوری  روسیه صورت گرفت.

 پوتین نه فقط  با لیموزین، بلکه با مینی بوس  نیز رفت و آمد می کند.  وی با مینی بوس  زره پوش به گنجایش 10-8 نفر  به اقصی نقاط کشور سفر می کند. در سرویس فدرال محافظت،  در باره آموزش  رانندگان  شخصیت های  اول کشور  توضیح دادند.  کاندیدهای این  شغل  مراحل جدی انتخاب را می گذرانند  و خصوصیات روانی و   سابقه  کار  و واکنش آنها در شرایط اضطراری  در نظر گرفته می شود.

بیش از 10 راننده  در خدمت ریاست کشور هستند.  آنها رانندگان حرفه ای درجه یک هستند و یک بار در هفته  تمرینات ویژه  را  انجام می دهند.  یکی از شرایط  کار ، تیراندازی  هنگام حرکت خودروست. رانندگان با  وسایل تمرینی،  شرایط رانندگی روی یخ، عبور از موانع آبی و انفجار را  تمرین می کنند. می گویند هر راننده ای طی این تمرینات چند کیلو وزن کم می کند.

 گروه ویژه « راسیا»  برای سفرهای  خارجی و اسکورت ریاست کشور ، با هواپیمای  باری به محل  موردنظر رسانده می شود. در زمان دیدار وین، ژوئن  سال 2014 میلادی،  27 خودرو و 10 موتورسیکلت،  خودروی رئیس جمهور روسیه را اسکورت کردند  که اکثر موتورسیکلت ها  به پلیس اطریش تعلق داشت. خودروی رئیس جمهور لیموزین  و چند مینی بوس با  آژیر ویژه بود. مقامات شهر  خیابان ها را  نبسته بودند.

 هنگام سفرهای رئیس جمهور در روسیه،  شماره  خودرو به لحاظ امنیتی در  جلوی ماشین  نصب نمی شود. از اینرو  در زمان حرکت چند خودروی یکجور  بدشواری می توان  تشخیص داد  شخصیت عالیمقام در کدام خودروست.  شماره نصب شده در عقب خودرو برای  محافظان است. در سفر های خارجی همه چیز وابسته به میزبان دارد.

ریاست کشور باید با خودروهای ساخت داخل  رفت و آمد کند.  تعداد کشورهایی  که لیموزین های دولتی ویژه  می سازند  انگشت شمارند.  هر چند این نوع خودروها  کارت ویزیت کشور به حساب می آیند. با توجه به این خودروها  می  توان در باره وضعیت اقتصادی ، صنعتی و اعتبار کشور قضاوت کرد.

اواخر سال 2017- اوایل سال 2018 میلادی گاراژ دولتی باید  اولین خودروهای  طرح «  کارتژ» را دریافت کند.  بدین ترتیب مردم در مراسم  تحلیف  رئیس جمهور  خودروی جدید را خواهند دید.

مقامات  عالیمقام در روسیه  برای رفت و آمد  و سفر های داخلی از  کشتی، هواپیما  و وسایل نقلیه ای که قادر به حرکت در  جاده های صعب العبور  باشد و گاهی از باتیسکاف برای شناوری در اعماق آبها  استفاده می کنند. در اساسنامه  وسایل نقلیه  ریاست جمهوری  که اوایل دهه 1990  جهت تأمین  نیاز شخصیت های  عالیمقام  تهیه شد  آمده است که  یک پارک کامل  هوایی —  گروه ویژه هوایی « راسیا»  تشکیل شده است.  هواپیماهای « ایل-96-300»  و « تو —214»  هواپیماهای اصلی  پارک هوایی دولتی هستند. در آینده نزدیک دو هواپیمای  سوخوی سوپر جت —100 نیز به آنها اضافه خواهد شد.  هواپیماهای مجهز به سیستم  های ویژه ارتباطاتی   انجام مذاکرات  به شکل کد شده  و  کنترل  نیروهای هسته ای روسیه  هنگام پرواز را  برای ریاست کشور ممکن می سازد. در گروه هواپیماهای  ریاست جمهوری، هواپیماها ساخت روسیه هستند و تمام پروازها از فرودگاه  دولتی « ونوکووا —2» انجام می شوند.

دو قایق، هفت ناوچه،  سه کشتی و  یک قایق بادبانی  برای سفرهای دریایی  رئیس جمهور   آماده هستند.  وسایل نقلیه غیر عادی  که رئیس جمهور روسیه از آنها استفاده می کند  از طرف سازمان های دیگر در اختیار وی گذاشته می شوند.  به عنوان مثال،  باتیسکافی که پوتین در آن از کشتی بیزانسی در اعماق آبها ی دریای سیاه دیدن کرد  یکی از وسایل متعلق به انجمن جغرافیای روسیه است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала