ابراز نگرانی مقامات ایرانی از گسترش ازدواج های سفید در این کشور

© Fotolia / Weerapat1003Мужчина кладет плюшевое сердце в карман пиджака
Мужчина кладет плюшевое сердце в карман пиджака - اسپوتنیک ایران
Telegram
محمد اسلامی ، معاون فنی دفتر سلامت جمعیت و رئیس اداره باروری وزارت بهداشت ایران به خاطر گسترش ازدواج های سفید (ازدواج های غیر رسمی) در کشور خود ابراز نگرانی کرد.

محمد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری "ایلنا" در خصوص ازدواج‌ سفید در ایران اظهار کرد: در ازدواج های سفید افراد معمولا بچه¬‌دار نمی‌‌شوند و زمان فرزنددار شدن را از دست می‌دهند.
وی اظهار کرد: با افزایش ازدواج‌های سفید، انتظارات مبنی بر ارتقا میزان باروری در کشور محقق نمی شود و اگر تعداد افرادی که ازدواج سفید دارند؛ زیاد شود؛ تاثیر منفی آن روی نرخ باروری کلی بیشتر است.
اسلامی با بیان اینکه در ازدواج سفید به دلیل اجتناب زوجین از فرزند دار شدن؛ سن مناسب باروری نیز از دست می¬‌رود و بسته به مدتی که این روند ادامه پیدا کند؛ افراد با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند؛ گفت: بعد از مدتی که این افراد تصمیم به ازدواج و فرزند دار شدن می‌گیرند با افزایش سن و مشکلات باروری در سن بالا مواجه می شوند و در برخی مواقع چون سن مناسب را پشت¬ سر گذاشته اند؛ بچه¬‌دار نمی شوند.
وی تاکید کرد: روی موضوع ازدواج سفید در کشور کار می شود؛ بطوریکه در این زمینه ستادی در وزارت کشور با ریاست قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی تشکیل شده است که در کنار چند مساله دیگر مساله ازدواج  سفید را نیز بررسی می کند و احتمالا در آینده نزدیک گزارش‌های آن اعلام می‌شود.
محمداسماعیل مطلق مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ایران نیز در خصوص آمار ازدواج‌های سفید در این کشور با بیان اینکه آماری در این زمینه وجود ندارد، اظهار¬کرد: وظیفه ما ترویج ازدواج سالم است و در این زمینه بر روی ازدواج‌هایی که ثبت شده است؛ فعالیت می کنیم.
وی با اشاره به اینکه اگر افرادی هستند که تصمیم به چنین کاری دارند ما آمادگی داریم که از بعد سلامت به این افراد مشاوره بدهیم و اختلالاتی که در سلامت افراد ایجاد می‌‌کند را برای آ¬ن¬-ها شرح دهیم، گفت: ما متولی سلامت جامعه هستیم و حاضریم به دلیل اینکه ازدواج سفید در سلامت فرد و جامعه اختلال ایجاد می¬‌کند، در این زمینه کمک کنیم؛ ولی آماری از ازدواج‌های سفید نداریم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала