هفت روش کند کردن روند پیری

© AFP 2022 / Johannes Eiseleسالخوردگان در حال بازی
سالخوردگان در حال بازی - اسپوتنیک ایران
Telegram
میوه نخورید.

 آندرآس سیم پروفسور دانشگاه  « مارتین  لوتر» و متخصص مشهور  جهان در باره روش های  معاصر دستیابی به عمر زیاد تعریف کرد.  وی چند  قانون طلایی  دراز عمری را عنوان کرده است.

اول-  ورزش. اما  نه ورزش سنگین.

« انسان نباید فقط یک ساعت در روز در سالن ورزش فعال باشد.  افرادی که  به حرکت عادت دارند  بهتر اکسیژن را  جذب می کنند  و  اکسیژن گلیکوزیله شدن پروتئین را کاهش می دهد.  بهترین  نوع  ورزش — رقص، پیاده روی سریع (19 هزار  قدم در روز) و تمرینات ویژه برای کشش و گرم کردن عضلات و رباط هاست. کاهش وزن فقط در  سن جوانی مفید است.  در دوران پیری باعث کاهش حجم عضلات می شود. از اینرو برای سالخوردگان  افزودنی ها و غذاهای پروتئینی  مفید است.

 

 دوم-  تغذیه. تا حد ممکن انواع سبزیجات رنگین  میل کنید.  اما نه میوه!  توصیه مصرف 5 نوع میوه مختلف  در روز نادرست  از آب درآمد — میوه  شاخص گلیکوزیله شدن   را  بالا می برد و  باعث آغاز پروسه  گلیکوزیله  شدن پروئین می شود که به چاقی می انجامد».

 بعلاوه باید  ماهی  و آب زیاد مصرف شود.

سوم. تمرین مغز.  بدین منظور می توانید  جدول حل کنید،  زبان خارجی  و یا نواختن یکی از سازهای موسیقی را  آغاز کنید.

 

چهارم. معاشرت. به  نوعی کار گروهی  بپردازید، به ویژه اگر بالای 50 سال هستید.

 

پنجم. خوشبینی. خوشبین باشید. تمام  کهنسالان خوشبین هستند.  پروفسور سیم گفت: کسانی که زندگی را دوست دارند. بیشتر عمر می کنند.  مثلا من همیشه نیمه پر استکان را می بینم».

ششم.   با استرس کنار بیائید.

هفتم. حداقل هفت ساعت در شبانه روز بخوابید.  فقط در خواب است که یکسری  هورمون ها و مواد حیاتی برای  بدن  تولید می شود. و نکته آخر — سیگار نکشید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала