دیدار سفیر ایران با معاون شورای فدراسیون روسیه

© Sputnik / Alexey Kudenko /  مراجعه به بانک تصاویر Заседание правления Интеграционного клуба "Интеграционные процессы в информационном пространстве: поиск ответов на современные вызовы"
Заседание правления Интеграционного клуба Интеграционные процессы в информационном пространстве: поиск ответов на современные вызовы - اسپوتنیک ایران
Telegram
به گزارش بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران با الیاس اوماخانوف معاون شورای فدراسیون روسیه دیدار و در مورد همکاری های دو کشور به ویژه در امور پارلمانی گفتگو کرد.

دراین دیدار آقای اوماخانوف با اشاره به گسترش همه جانبه روابط جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، تعمیق هرچه بیشتر همکاری های پارلمانی بین دو کشور را خواستار شد و برنامه ریزی برای افزایش رایزنی های روسا و نمایندگان شورای فدراسیون با رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را مثبت ارزیابی نمود.
معاون شورای فدراسیون روسیه همکاری های مناطق و استان های مختلف ایران و روسیه را با اهمیت و در جهت گسترش روابط دو کشور توصیف نمود و از افزایش ارتباط بین روسای مناطق و استان های ایران و روسیه طی دو سال گذشته اظهار خرسندی کرد.
مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز با برشمردن مهمترین دستاوردهای سیاسی، اقتصادی روابط دو کشور و تحرک جدی در همه سطوح، ابراز امیدواری کرد با تداوم حمایت مجالس جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، مناسبات دوجانبه بیش از گذشته توسعه یابد.
آقای سنایی همکاری های منطقه ای ایران و روسیه را از جنبه های مهم روابط دو کشور ارزیابی کرد که با هدف کمک به حفظ و تقویت صلح و ثبات منطقه ای صورت می گیرد و وارد مراحل نوینی شده است. وی روند تحولات منطقه ای و جهانی را پرشتاب و نقش ایران و روسیه را در این فرایند، با اهمیت و تاثیرگذار خواند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала