پلنگ ایرانی بیمه شد

© Fotolia / ArtushПереднеазиатский леопард
Переднеазиатский леопард - اسپوتنیک ایران
Telegram
بیمه نامه جامع پلنگ ایرانی توسط شرکت «بیمه ما» صادر شد.

علی تیموری با بیان این مطلب افزود، در راستای استفاده از ظرفیت های صنعت بیمه به منظور ارتقا شرایط حفاظتی گونه های در معرض خطر انقراض در کشور و به عنوان یکی از اقدامات حایز اولویت در برنامه ملی عملیاتی حفاظت و مدیریت پلنگ ایرانی، رایزنی با بیش از ۱۳ شرکت بیمه برای اجرایی نمودن مدل بیمه طراحی شده در این برنامه طی چند ماه گذشته در دستور کار قرار داشت که نهایتا امروز بیمه نامه جامع پلنگ ایرانی برای اولین بار در کشور از سوی شرکت بیمه ما صادر شد.

مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظـت محیط زیست اظهار داشت این بیمه نامه موضوعات اصلی خسارات دام اهلی (گوسفند، بز، اسب، استر، الاغ، قاطر، گاو، شتر، سگ گله و نگهبان) ناشی از حمله پلنگ و یا گرگ و موارد احتمالی آسیب های جسمی اشخاص ثالث را پوشش می دهد. همچنین خسارات وارد به محیط زیست ناشی از تلفات پلنگ در اثر عواملی چون حوادث جاده ای، طعمه مسموم، خشکسالی، سیل، آتشسوزی و سایر موارد (غیر از مرگ به دلیل کهولت سن) به منظور بهبود شرایط حفاظتی و کاهش عوامل تهدید گونه، به عنوان یکی از موضوعات تحت پوشش این بیمه نامه، مطرح شده است.

وی ادامه داد یکی از ویژگیهای بارز مدل بیمه طراحی شده و بیمه نامه جامع صادر شده، لحاظ نمودن دو گونه پلنگ و گرگ به صورت توامان در شرایط بیمه است که در موفقیت این بیمه نامه و ساماندهی موضوع خسارات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست ضمن قابل تقدیر دانستن این اقدام داوطلبانه شرکت بیمه ما و تلاشهای انجام شده به منظور صدور این بیمه نامه در آخرین روزهای سال ۱۳۹۴، حمایت از گونه های در معرض خطر انقراض و به ویژه پلنگ ایرانی را مسیولیت اجتماعی اقشار مختلف برای حفظ سرمایه های ملی ایران عنوان نمود.

گفتنی است ضمن اجرایی شدن این بیمه نامه از تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۴، انعقاد تفاهم نامه همه جانبه مربوطه فی مابین سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت بیمه ما و صندوق ملی محیط زیست در آغاز سال ۱۳۹۵ بطور رسمی امضا خواهد شد

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала