پروژه بزرگ موزه پوشکین

© Sputnik / Vladimir Astapkovichموزه هنرهای تجسمی پوشکین
موزه هنرهای تجسمی پوشکین - اسپوتنیک ایران
Telegram
هر یک از ما نوعی موزه تجسمی در سر داریم که عزیزترین چیزها را در آن جمع می کنیم .

هنوز جنجال  نمایشگاه والنتین سروف در گالری تریتیاکوف فروکش نکرده است که  که 500 هزار بازدیدکننده داشت،  نمایشگاه جدید در  موزه هنرهای تجسمی پوشکین در پایتخت مسکو برای علاقمندان هنر تجسمی سازماندهی شده است.  این نمایشگاه با 160- مین سالگرد گالری تریتیاکوف و  نمایشگاه های  اروپا در ارتباط است که معمولا  در  موزه هنرهای تجسمی پوشکین  برگزار می شود.

 یکی از صف های طولانی برای دیدن آثار نمایشی  به نمایشگاه «  خانواده کراناخ» — خاندان  آلمانی نقاشان اختصاص دارد.  لوکس کراناخ  نقاش عصر  رستاخیز  ریاست این خاندان را عهده دار بود.  در روسیه برای اولین بار بیش از 100 تابلو از آثار کراناخ پدر و پسر —به معرض نمایش گذاشته می شوند.  این یک نمایشگاه بزرگ بین المللی است  و  گروهی از موزه های آلمان، اسپانیا و مجارستان در آن شرکت دارند.

مثل گذشته،  موزه پوشکین شرکت فعالی  در  نمایشگاه ها بین المللی دارد. تحت  رهبری  ایرینا آنتونوا  رئیس این موزه نمایشگاه ویژه  آندره  مالرو —  وزیر سابق فرهنگ  در دولت  شارل د گُل  که بیشتر به عنوان نویسنده کتاب «  موزه  تجسمی» شهرت دارد، سازماندهی می شود. مالرو زمانی نوشت: «هر یک از ما نوعی موزه  تجسمی  در  سر داریم  که عزیزترین و مهمترین چیزها را در آن جمع می کنیم  تا بتوانیم همه آنها را در یک جا ببینیم. این را می توان « موزه واقعیت ها» نامید».

اولین بار  نمایشگاه  چند سال پیش با موفقیت زیاد در مسکو برگزار شد.  در آن زمان کلکسیون بزرگی از  مجسمه های مصری  قرن 14  قبل از میلاد   و آثار نقاشی سورآلیست  قرن 20  از  دهها موزه اروپا  در مسکو  به معرض نمایش گذاشته شدند.  به گفته  مارینا  لوشاک،  مدیر موزه پوشکین، « این یک پروژه  خیلی دشوار است و  اگر هم اکنون بتوانیم  آن را پیاده کنیم ، نمایشگاه ویژه آندره  مالرو  یکی از  رویدادهای  بیسابقه فرهنگی خواهد بود».

 یک طرح جالب دیگر  با  موزه پاریس  واقع در ساحل « برانلی»  و گالری  آثار امپرسیونیست های  موزه پوشکین در ارتباط است.  کلکسیون فوق العاده جالب  « هنر آفریقای مرکزی»  به مسکو می آید.

—   ما موافقتنامه ای در باره تبادل کلکسیون ها  به امضا رساندیم و هر دوسال یکبار  یکی از  مهمترین پروژه های  موزه « برانلی»  ویژه  آثار  آفریقایی  ، آسیایی و  اقیانوسیه را در مسکو به معرض نمایش  می گذاریم.  ما تصمیم گرفتیم از  پروژه کلاسیک  « برانلی»  تحت عنوان «  رود کونگو» طرح خود را آغاز کنیم.  در این کلکسیون  آثار  نقاشان  قرن 19  و اوایل قرن 20  از کشورهای واقع  در سواحل رود  کونگو  قرار دارد.  تابلوها  از کیفیت فوق العاده عالی برخوردارند  که  ارتباط بین  امپرسیونیست  اروپایی  با فرهنگ آفریقایی را نشان می دهد.  هم اکنون در حال مذاکره با  موزه « اورس» اریس  در باره نمایش  تابلوهای  ادوارد  مانه  « المپیاد» هستیم که بندرت از موزه خارج می شود.  تبادل موزه ای  بین المللی  با شرکت  دائمی  روسیه در  پروژه های  بزرگ  هنری  با موفقیت پیش می رود.  این امکان خوبی برای تماشاچیان روسیه  فراهم می کند تا  بهترین آثار خلق شده  در  هنر تجسمی جهان را تماشا کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала