جزئیات تسهیل فرآیند های صدور ویزا میان روسیه و ایران

© Sputnikامضای توافقنامه تسهیل صدور روادید میان روسیه و ایران تا آخر سال جاری میلادی
امضای توافقنامه تسهیل صدور روادید میان روسیه و ایران تا آخر سال جاری میلادی - اسپوتنیک ایران
Telegram
به گزارش خبرگزاری "ریا نووستی"، بنا بر موافقت نامه تسهیل فرآیندهای صدور ویزا میان روسیه و ایران مدت صدور میزا برای شهروندان دو کشور نیابد بیشتر از سه روز کاری باشد.

این موافقت نامه بین دولتی که در ماه نوامبر سال گذشته در حضور ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و حسن روحانی رییس جمهور ایران در تهران به امضا رسیده بود، از شنبه 6 فوریه اجرایی شد.
در این موافقت نامه آمده است: " این سند با هدف تسهیل تردد اتباع دو کشور بر اساس عمل متقابل بوده و شرایط را برای تبادل هیات‌های تجاری، علمی و فنی میان دو کشور آسان ‌تر می کند".
به موجب این موافقت نامه، سفارت‌خانه‌های روسیه و ایران و سرکنسولگری‌های دو کشور می‌توانند نسبت به صدور روادید چند بار ورود با اعتبار یک‌ سال برای افرادی که شامل یکی از گروه‌های تعیین شده در متن سند باشند، اقدام کنند، به شرطی که دریافت کننده قبلا یکبار در طی سال‌های گذشته روادید یکبار ورود به کشور میزبان را اخذ کرده باشد. سفارت‌خانه‌ها و سرکنسولگری‌های دو کشور هنچنین مجاز به صدور روادید 5 ساله هم خواهند بود.
مطابق این سند، سفارت‌خانه‌ها و سرکنسولگری‌های دو کشور از زمان دریافت مدارک، باید طی حداکثر 3 روز کاری نسبت به صدور روادید اقدام کنند. این زمان برای روادید چند بار ورود 10 روز است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала