جریان هوای سرد استان اردبیل و استان البرز را فراخواهد گرفت

© AP Photo / Robert F. Bukatyجریان هوای سرد استان اردبیل و استان البرز را فراخواهد گرفت
جریان هوای سرد استان اردبیل و استان البرز را فراخواهد گرفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
بر اساس اعلام پلیس راه استان اردبیل، با توجه به پیش‌بینی بارش باران و برف در روزهای پایانی هفته و احتمال لغزندگی بسیاری از جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان، رانندگان باید تجهیزات زمستانی را با خود به همراه داشته باشند و در گذر از مناطق کوهستانی با احتیاط بیشتر و توجه به سرعت مطمئنه و همچنین رعایت فاصله طولی قانونی اقدام به رانندگی کنند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از فارس، همچنین منصور رحمانیان مدیر کل استان البرز اعلام کرد: روز جمعه تا دوشنبه هفته آینده با نفوذ جریانات سرد شمالی شاهد کاهش شدید دمای هوا خواهیم بود. در این راستا پیش‌بینی می‌شود دمای هوا در این استان کاهش هشت تا 13 درجه‌ای را داشته باشد. مدیرکل هواشناسی استان البرز با تاکید بر اینکه طی این مدت کمینه دمای هوای شهرستان‌های استان البرز به زیر صفر درجه می‌رسد اظهار کرد: در روز جمعه باید شدید شمالی نیز دور از انتظار نخواهد بود.
رئیس پلیس راه استان اردبیل نیز با اعلام اینکه از صبح امروز عبور خودروها از محور کوهستانی و گردنه حیران با اعمال محدودیت‌هایی برای تردد خودروهای سنگین همراه است، اظهار کرد:‌ از 7 صبح تا 22 شب تردد هرگونه وسیله نقلیه سنگین به ویژه تریلی به استثنای حمل‌کنندگان سوخت و مواد فاسد‌شدنی باید مسیر ترددی خود را از جاده‌های جایگزین تغییر داده و ممنوعیت تردد را در این گردنه رعایت کنند.
سید حجت فتاحی گفت: این اعمال محدودیت‌ها تا ساعت 22 شب جمعه ادامه دارد و صاحبان خودروهای سنگین می‌توانند از محور اردبیل ـ سرچم تردد کنند.
وی با بیان اینکه این اعمال محدودیت‌های ترافیکی برای خودروهای سنگین برای سهولت تردد خودروهای سبک و عمومی گرفته شده است، افزود: بار دیگر توصیه می‌کنیم تا رانندگان با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در محورهای مواصلاتی استان حرکت کنند و توصیه ماست تا با رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از عجله و شتاب هم سلامتی خود و هم سهولت تردد را در جاده‌های استان اردبیل فراهم کنند.
رئیس پلیس راه استان اردبیل با بیان اینکه بر اساس اعلام هواشناسی طی روزهای آینده اغلب جاده‌های کوهستانی این استان شاهد بارش برف و باران خواهد بود، بیان کرد: رانندگان باید خودروشان را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.
اما مدیریت بحران استان اردبیل نیز با اعلام اینکه طی امروز و فردا وزش تندباد در برخی از مناطق تا 70 کیلومتر ادامه داشته و از روز پنج‌شنبه نیز با ورود سامانه سرد پاییزی بارش‌های برف همراه با کولاک و مه غلیظ در گردنه‌ها و مناطق کوهستانی دور از انتظار نخواهد بود، اعلا کرد: بیشتر مناطق استان به‌ویژه در فرودگاه اردبیل اواخر پنج‌شنبه تا یکشنبه با تشکیل مه و بارش برف جلوه‌ای متفاوت پیدا خواهد کرد و به نظر می‌رسد در پروازهای فرودگاه اردبیل نیز تاخیرهایی به وجود آید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала